Oferta dla dorosłych

Fizjoterapia uroginekologiczna

Fizjoterapia uroginekologiczna to dziedzina fizjoterapii, która zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem dysfunkcji mięśni dna miednicy oraz narządów w obrębie miednicy mniejszej. Fizjoterapia uroginekologiczna pomaga w łagodzeniu problemów z nietrzymaniem moczu, z bolesnymi miesiączkami, wspiera kobiety w ciąży i po porodzie, pomaga w problemach intymnych, takich jak suchość pochwy czy bolesność przy współżyciu.

Ikona gwiazdy Ikona gwiazdy Ikona gwiazdy Ikona gwiazdy Ikona gwiazdy
Średnia ocena
4,95

Wspieramy zdrowie intymne kobiet, aby w pełni mogły cieszyć się życiem

Kiedy przyjść na konsultację do fizjoterapeuty uroginekologicznego?

Warto przyjść na konsultację do fizjoterapeuty uroginekologicznego profilaktycznie oraz wtedy, gdy planujesz ciążę, jesteś w ciąży lub niedawno urodziłaś, zauważasz jakiekolwiek problemy związane z funkcjonowaniem układu moczowo-płciowego, masz zdiagnozowane obniżenie narządów rodnych, nietrzymanie moczu, pęcherz nadreaktywny, ból i dyskomfort w okolicy miednicy, bolesne miesiączki czy bolesne współżycie.

Nasze usługi

Cennik usług

Konsultacja / wizyta
300 zł
Kolejne wizyty
250 zł
Zasady rezerwacji wizyt

REGULAMIN

Zostaliśmy poinformowani i przyjmujemy do wiadomości, że:

 1. Centrum Terapii Agnieszki Świątek może odstąpić od umowy o realizacji zajęć indywidualnych w sytuacji: a) Co najmniej dwukrotnego niestawienia się przez dziecko na wyznaczone terminy zajęć bez uprzedniego powiadomienia przez rodzica o nieobecności b) nierealizowania zaleceń terapeuty c) niestosowania się co do innych ustaleń z terapeutą w szczególności dotyczących informowania terapeuty o zmianach stanu funkcjonowania dziecka, zmianach w grafiku zajęć dziecka itp. d) niewnoszenia terminowych opłat za uczestnictwo dziecka w indywidualnych zajęciach.
 2. Zajęcia indywidualne mają charakter wspomagający rozwój dziecka.
 3. Rodzice/opiekunowie są zobowiązani udzielić terapeucie wszelkich niezbędnych informacji na temat zdrowia, rozwoju psychomotorycznego i sytuacji środowiskowej dziecka.
 4. Za bezpieczeństwo dziecka oczekującego na zajęcia odpowiadają rodzice/opiekunowie.
 5. Terapeuta ma prawo odmówić prowadzenia terapii chorego dziecka ze względu na zagrożenie dla zdrowia własnego i pozostałych pacjentów.
 6. Rodzice /opiekunowie zobowiązują się odbierać dziecko w ustalonym czasie po zakończeniu terapii.
 7. Terapeuci nie ponoszą odpowiedzialności za dzieci nieodebrane przez rodziców/opiekunów po zakończeniu terapii.
 8. W przypadku spóźnienia się dziecka na zajęcia, terapeuta nie ma obowiązku ich przedłużenia.
 9. Odpłatność za zajęcia cykliczne uiszcza się z góry za cały miesiąc w pierwszym tygodniu każdego miesiąca w/g cennika zajęć gotówką, kartą w recepcji lub na konto: 72 1090 1883 0000 0001 1397 2430 Pro-Gym Agnieszka Świątek . W tytule przelewu należy wpisać imię i nazwisko dziecka ora za jaki okres opłata jest wnoszona. W przypadku nieuregulowania płatności w terminie, Gabinet ma prawo odmówić przeprowadzenia zajęć.
 10. Rodzic ma obowiązek na początku miesiąca zgłosić terapeucie planowane nieobecności dziecka (planowane wyjazdy, urlopy) i uzgodnić z terapeutą ewentualne przesunięcie zajęć.
 11. W przypadku niemożności uzgodnienia zastępczych terminów kwota wpłaty zostanie pomniejszona o pełną wartość zajęć zgłoszonych jako odwołane.
 12. W Centrum Terapii Agnieszki Świątek w pomieszczeniach, których odbywają się zajęcia terapeutyczne, na korytarzach, schodach są zainstalowane kamery, jako narzędzie niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa uczestników terapii i pracowników, osób współpracujących z Centrum. Obszary objęte monitoringiem są oznakowane w sposób niebudzący wątpliwości. Urządzenia rejestrują jedynie obraz, z wyłączeniem rejestracji dźwięku.

Zasady rozliczeń w przypadku odwoływania zajęć:

 1. rodzic ma prawo odwołać zajęcia bez ponoszenia opłat nie później niż do godz. 18.00 dnia poprzedzającego terapie, telefonicznie , najlepiej jednak przez sms na nr: 733 383 883. Opłata za zajęcia odwołane w dniu terapii nie podlega zwrotowi
 2. częste odwoływanie cyklicznie zaplanowanych wizyt skutkuje utratą stałego terminu zajęć terapeutycznych
 3. przypadki zdarzeń losowych uniemożliwiających udział dziecka w zajęciach będą rozpatrywane indywidualnie.

Centrum Terapii Agnieszki Świątek zapewnia:

 • Niezbędne pomoce edukacyjne do prowadzenia zajęć indywidualnych na terenie tutejszego Gabinetu.
 • Przekazywanie informacji zwrotnych na temat przebiegu zajęć (jeśli jest to wskazane w obecności dziecka).
 • Przekazanie zaleceń wraz z instruktażem dla rodziców i innych osób pracujących z dzieckiem (jeśli jest to spotkanie poza zajęciami indywidualnymi z dzieckiem, wizyta taka jest dodatkowo odpłatna).
 • Na prośbę placówki, pod opieką której znajduje się dziecko i za zgodą rodziców omawianie z nauczycielem / terapeutą aktualnego stanu funkcjonowania dziecka.
 • Na prośbę rodziców pisanie opinii (w zależności od zakresu opinii świadczenie zawsze jest dodatkowo odpłatne).
 • Doraźne konsultacje telefoniczne dotyczące realizacji zaleceń terapeutycznych.
 • Badania diagnostyczne dziecka ( diagnoza SI, diagnoza logopedyczna) są wykonywane poza zajęciami i są dodatkowo odpłatne.

 

Nasi specjaliści

Metody pracy

Indiba

Przełomowa technologia potwierdzona badaniami klinicznymi

Czytaj więcej

INDIBA (Innovación I+D+I Barcelona) jest zaawansowanym systemem terapeutycznym, stosowanym w fizjoterapii. Wykorzystuje zjawisko diatermii, czyli zastosowania wysokiej częstotliwości fal radiowych do generowania ciepła w tkankach. Podczas korzystania z zabiegu dochodzi do zwiększonego przepływu krwi, poprawy mikrokrążenia oraz redukcji stanów zapalnych i obrzęków. INDIBA ma szerokie zastosowanie i może zostać wdrożona jako element rekonwalescencji po urazach mięśni i stawów, przy zwiększonym napięciu mięśniowym, przy problemach bólowych, przy terapii blizn, problemach z nietrzymaniem moczu, do rewitalizacji pochwy oraz w zabiegach beauty. Zastosowanie technologii INDIBA pomaga w redukcji bólu i działa rozluźniająco na tkanki mięśniowe, wpływa na poprawę elastyczności, mobilności oraz estetyki blizn, stymuluje procesy gojenia i regeneracji skóry. Jest to bezbolesna i nieinwazyjna metoda, która może być także stosowana u dzieci i młodzieży. Przeciwwskazaniem do zabiegu jest ciąża, rozruszniki serca, implanty elektroniczne, a także zakrzepowe zapalenie żył.

Kinesiotaping

Inaczej plastrowanie dynamiczne to popularna i skuteczna metoda terapeutyczna

Czytaj więcej

Kinesiotaping jest bardzo popularną i skuteczną metodą wspomagającą stosowaną w fizjoterapii. Metoda kinesiotapingu , tzw. plastrowanie dynamiczne, polega na aplikacji elastycznych taśm na ciało w celu wsparcia i poprawy funkcji mięśni, stawów i tkanek. Działanie tej metody powoduje uregulowanie napięcia mięśniowego, a tym samym zwiększenie zakresu ruchu mięśni oraz ich siły w miejscu nałożenia taśmy. Poprzez odpowiednie aplikacje taśm, kinesiotaping może wpływać na poprawę postawy ciała i biomechaniki, co jest istotne w terapii i rehabilitacji. Aplikacja plastrem w żaden sposób nie ogranicza codziennego funkcjonowania.

Biofeedback aparat PHENIX

Phenix Liberty

Phenix Liberty to francuskie urządzenie zawierające EMG Biofeedback i elektrostymulację w jednym.

Czytaj więcej

Jest jednym z największych osiągnięć współczesnej telemedycyny w obszarze fizjoterapii uroginekologicznej.

Daje szerokie możliwości wykonania pogłębionej diagnostyki i celowanej terapii mięśni będących w dysfunkcji. Z zachowaniem najwyższego komfortu i bezpieczeństwa pacjentów można wykonywać badanie nie tylko w pozycji leżącej, ale także na stojąco i w ruchu, w trakcie wykonywania różnych ćwiczeń. Dzięki EMG Biofeedback pacjent widzi na ekranie komputera pracę swoich mięśni, np. mięśni dna miednicy i mięśnia poprzecznego brzucha. Dzięki temu może łatwiej zrozumieć i nauczyć się jak, i w którym momencie oraz z jaką intensywnością aktywować dane mięśnie.

Pozwala to na odbudowanie świadomości swojego ciała oraz reedukację prawidłowej ścieżki aktywacji mięśniowej, np. przy kaszlu, przy podnoszeniu albo przy wykonywaniu konkretnego ćwiczenia w treningu wzmacniającym. Dzięki elektrostymulacji nerwowo-mięśniowej w bezpieczny i efektywny sposób można pobudzić do pracy bardzo osłabione lub wręcz „wyłączone” mięśnie. Elektrostymulacja pozwala na regenerację uszkodzonego unerwienia i wzmocnienie siły mięśni, a także pomaga zlokalizować poszczególne mięśnie i kontrolować ich skurcz w świadomy sposób. Dzięki Phenix Liberty w prosty i obiektywny sposób można sprawdzać postępy terapii.

Phenix Liberty jest skuteczny w terapii osłabionego, mało aktywnego dna miednicy np. po porodzie, hipertonicznego dna miednicy, obniżenia narządów miednicy mniejszej, bolesnego współżycia, różnych form nietrzymania moczu, po operacjach urologicznych i ginekologicznych, w terapii pacjentów ortopedycznych i neurologicznych.

Trójwymiarowa Manualna Terapia Stóp

Kompleksowa metoda leczenia i poprawy funkcjonowania stóp

Czytaj więcej

Trójwymiarowa Manualna Terapia Stóp to specjalna metoda fizjoterapii, która skupia się na kompleksowym podejściu do leczenia i poprawy funkcjonowania stóp. W trójwymiarowej manualnej terapii stóp fizjoterapeuta wykonuje różne manipulacje i techniki, które mają na celu poprawę równowagi mięśniowej, stabilizację stóp oraz przywrócenie ich prawidłowego ustawienia i ruchu. Często stosuje się techniki mobilizacji stawów, rozciąganie tkanek miękkich, masaż i terapię napięciową w połączeniu z funkcjonalnym bandażowaniem lub kinesiotapingiem. Głównym celem tej metody jest przywrócenie prawidłowej funkcji stóp, co ma pozytywny wpływ na cały układ mięśniowo-szkieletowy, redukcja bólu, poprawa chodu i równowagi oraz zwiększenie ogólnej wydolności ruchowej. Stosowana w przypadku różnych schorzeń i problemów, takich jak płaskostopie, stopa koślawa, przeciążenia stawów i tkanek, urazy czy dysfunkcje biomechaniczne.

Najczęstsze pytania

Jak fizjoterapia uroginekologiczna może pomóc w szybszym dojściu do formy po porodzie?
Fizjoterapia uroginekologiczna oferuje wsparcie kobietom w ciąży i porodzie, przyspieszając powrót do formy i poprawiając komfort życia. Dzięki profesjonalnemu wsparciu fizjoterapeuty, odpowiednim ćwiczeniom, terapii manualnej, terapii z zastosowaniem technologii INDIBA, terapii blizn oraz kinesiotapingowi, nie tylko ciąża staje się mniej problematyczna, ale takie podejście wspiera szybszą regenerację ciała i sprawniejsze dojście kobiety do formy.
Czy bolesne miesiączkowanie jest normą?
Niektóre kobiety mogą doświadczać pewnego stopnia dyskomfortu lub skurczów podczas menstruacji. Jednak silne i trwałe bóle menstruacyjne, które znacznie utrudniają codzienne funkcjonowanie, nie są normalnym stanem i mogą wskazywać na pewne zaburzenia lub problemy zdrowotne. Do przyczyn składających się na bolesne miesiączki należą: nadmiernie napięte mięśnie dna miednicy, zaburzenia anatomiczne lub dysfunkcje miednicy, takie jak asymetria miednicy czy zaburzenia stawów. Do powszechnych przyczyn bolesności należą także wady postawy ciała oraz przewlekły stres. Warto skonsultować swoje dolegliwości z fizjoterapeutą uroginekologicznym, który może pomóc złagodzić objawy bólowe.
Co może być przyczyną nietrzymania moczu?
Na nietrzymanie moczu ma wpływ osłabienie mięśni dna miednicy, w tym mięśni zwieraczy cewki moczowej. Nietrzymanie moczu może być spowodowane ciężkimi lub wielokrotnymi porodami, okresem menopauzalnym i związaną z nim fluktuacją hormonalną. Dźwiganie ciężarów, intensywne treningi mogą, nadwaga lub otyłość mogą powodować zwiększone obciążenie mięśni miednicy i prowadzić do nietrzymania moczu. Do innych powodów należą: długotrwała infekcja z kaszlem i kichaniem, przewlekłe choroby (astma), zaparcia, zabiegi chirurgiczne w okolicach miednicy, takie jak usunięcie macicy (histerektomia), problemy neurologiczne, takie jak stwardnienie rozsiane oraz infekcje układu moczowego.

Poradnik

W Poradniku dzielimy się naszą wiedzą. Czuj się komfortowo,
zapraszamy Cię na konsultacje

Ikona gwiazdy Ikona gwiazdy Ikona gwiazdy Ikona gwiazdy Ikona gwiazdy

Opinie o centrum

Umów się na konsultację i sprawdź, jak możemy pomóc Tobie lub Twoim bliskim