Ciąża, przed i po porodzie

Oferujemy fizjoterapię uroginekologiczną, dzięki której przygotujemy cię do ciąży, poród i połogu oraz zadbamy, abyś szybko wróciła do formy i pełni sił. Podczas terapii otrzymasz zestaw ćwiczeń, pomoc w rozejściu mięśnia prostego brzucha, wsparcie w bólu lędźwi i dolegliwości w okresie ciąży, terapię blizn oraz fizjoestetykę brzucha i pochwy po porodzie, a także pomoc przy nietrzymaniu moczu.

Ikona gwiazdy Ikona gwiazdy Ikona gwiazdy Ikona gwiazdy Ikona gwiazdy
Średnia ocena
4,95

Oferujemy ci wsparcie w trakcie ciąży i po porodzie, aby pomóc Ci szybko wrócić do formy i pełni sił

Na czym polega?

Fizjoterapia uroginekologiczna w ciąży i po porodzie koncentruje się na przygotowaniu ciała kobiety do porodu, które polega na wsparciu mięśni dna miednicy, mięśni prostych brzucha oraz fizjoterapii w bólach przeciążeniowych kręgosłupa.

Koncentruje się również na holistycznej opiece po porodzie włącznie z pracą z bliznami, z nietrzymaniem moczu, pomocą przy zatorach mlecznych oraz estetyce brzucha i ciała po porodzie. Fizjoterapeuta przeprowadza wywiad i diagnozę pacjentki. Standardem jest badanie aparatem USG (nie jest to badanie ginekologiczne). Fizjoterapeuta uroginekologiczny zapewni fachowe poradnictwo w kwestii dbania o mięśnie dna miednicy, skoryguje postawę ciała i pokaże, jak prawidłowo ćwiczyć, oddychać i relaksować ciało. W razie potrzeby zastosuje kinesiotaping. W procesie regeneracji po porodzie zaproponuje terapię manualną, terapię blizny i technologię INDIBA, które pomogą przywrócić właściwe napięcie i wesprą ciało, poprawią wygląd brzucha i pomogą zregenerować pochwę oraz blizny. INDIBA będzie również pomocna przy zatorze mlecznym.  

Cennik usług

Wizyta przed porodem z instruktażem jak dbać o bliznę oraz jak pielęgnować niemowlę
350 zł
Konsultacja/pierwsza wizyta
300 zł
Kolejne wizyty
250 zł
Fizjoestetyka brzucha po porodzie - 1 zabieg na brzuch
z zł
Rewitalizacja pochwy - zakup elektrod
x zł
Rewitalizacja pochwy - seria 6 zabiegów
x zł
Zabiegi z użyciem technologii INDIBA
250 zł
Zasady rezerwacji wizyt

REGULAMIN

Zostaliśmy poinformowani i przyjmujemy do wiadomości, że:

 1. Centrum Terapii Agnieszki Świątek może odstąpić od umowy o realizacji zajęć indywidualnych w sytuacji: a) Co najmniej dwukrotnego niestawienia się przez dziecko na wyznaczone terminy zajęć bez uprzedniego powiadomienia przez rodzica o nieobecności b) nierealizowania zaleceń terapeuty c) niestosowania się co do innych ustaleń z terapeutą w szczególności dotyczących informowania terapeuty o zmianach stanu funkcjonowania dziecka, zmianach w grafiku zajęć dziecka itp. d) niewnoszenia terminowych opłat za uczestnictwo dziecka w indywidualnych zajęciach.
 2. Zajęcia indywidualne mają charakter wspomagający rozwój dziecka.
 3. Rodzice/opiekunowie są zobowiązani udzielić terapeucie wszelkich niezbędnych informacji na temat zdrowia, rozwoju psychomotorycznego i sytuacji środowiskowej dziecka.
 4. Za bezpieczeństwo dziecka oczekującego na zajęcia odpowiadają rodzice/opiekunowie.
 5. Terapeuta ma prawo odmówić prowadzenia terapii chorego dziecka ze względu na zagrożenie dla zdrowia własnego i pozostałych pacjentów.
 6. Rodzice /opiekunowie zobowiązują się odbierać dziecko w ustalonym czasie po zakończeniu terapii.
 7. Terapeuci nie ponoszą odpowiedzialności za dzieci nieodebrane przez rodziców/opiekunów po zakończeniu terapii.
 8. W przypadku spóźnienia się dziecka na zajęcia, terapeuta nie ma obowiązku ich przedłużenia.
 9. Odpłatność za zajęcia cykliczne uiszcza się z góry za cały miesiąc w pierwszym tygodniu każdego miesiąca w/g cennika zajęć gotówką, kartą w recepcji lub na konto: 72 1090 1883 0000 0001 1397 2430 Pro-Gym Agnieszka Świątek . W tytule przelewu należy wpisać imię i nazwisko dziecka ora za jaki okres opłata jest wnoszona. W przypadku nieuregulowania płatności w terminie, Gabinet ma prawo odmówić przeprowadzenia zajęć.
 10. Rodzic ma obowiązek na początku miesiąca zgłosić terapeucie planowane nieobecności dziecka (planowane wyjazdy, urlopy) i uzgodnić z terapeutą ewentualne przesunięcie zajęć.
 11. W przypadku niemożności uzgodnienia zastępczych terminów kwota wpłaty zostanie pomniejszona o pełną wartość zajęć zgłoszonych jako odwołane.
 12. W Centrum Terapii Agnieszki Świątek w pomieszczeniach, których odbywają się zajęcia terapeutyczne, na korytarzach, schodach są zainstalowane kamery, jako narzędzie niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa uczestników terapii i pracowników, osób współpracujących z Centrum. Obszary objęte monitoringiem są oznakowane w sposób niebudzący wątpliwości. Urządzenia rejestrują jedynie obraz, z wyłączeniem rejestracji dźwięku.

Zasady rozliczeń w przypadku odwoływania zajęć:

 1. rodzic ma prawo odwołać zajęcia bez ponoszenia opłat nie później niż do godz. 18.00 dnia poprzedzającego terapie, telefonicznie , najlepiej jednak przez sms na nr: 733 383 883. Opłata za zajęcia odwołane w dniu terapii nie podlega zwrotowi
 2. częste odwoływanie cyklicznie zaplanowanych wizyt skutkuje utratą stałego terminu zajęć terapeutycznych
 3. przypadki zdarzeń losowych uniemożliwiających udział dziecka w zajęciach będą rozpatrywane indywidualnie.

Centrum Terapii Agnieszki Świątek zapewnia:

 • Niezbędne pomoce edukacyjne do prowadzenia zajęć indywidualnych na terenie tutejszego Gabinetu.
 • Przekazywanie informacji zwrotnych na temat przebiegu zajęć (jeśli jest to wskazane w obecności dziecka).
 • Przekazanie zaleceń wraz z instruktażem dla rodziców i innych osób pracujących z dzieckiem (jeśli jest to spotkanie poza zajęciami indywidualnymi z dzieckiem, wizyta taka jest dodatkowo odpłatna).
 • Na prośbę placówki, pod opieką której znajduje się dziecko i za zgodą rodziców omawianie z nauczycielem / terapeutą aktualnego stanu funkcjonowania dziecka.
 • Na prośbę rodziców pisanie opinii (w zależności od zakresu opinii świadczenie zawsze jest dodatkowo odpłatne).
 • Doraźne konsultacje telefoniczne dotyczące realizacji zaleceń terapeutycznych.
 • Badania diagnostyczne dziecka ( diagnoza SI, diagnoza logopedyczna) są wykonywane poza zajęciami i są dodatkowo odpłatne.

 

Dlaczego warto?

 • przygotujesz swoje ciało do porodu
 • nauczysz się jak dbać o mięśnie dna miednicy
 • otrzymasz specjalistyczny zestaw ćwiczeń
 • zabezpieczysz rozejście mięśni prostych brzucha
 • zadbasz o bliznę po porodzie
 • otrzymasz skuteczną terapię w przypadku nietrzymania moczu
 • poprawisz wygląd i funkcjonalność swojego brzucha
 • zadbasz o rewitalizację pochwy po porodzie

Nasi specjaliści

Jak przygotować się do wizyty?

 • przynieś dokumentację medyczną (wcześniejsze urazy, operacje, porody etc.)
 • ubierz wygodny strój i bieliznę sportową

Metody pracy

Indiba

Przełomowa technologia potwierdzona badaniami klinicznymi

Czytaj więcej

INDIBA (Innovación I+D+I Barcelona) jest zaawansowanym systemem terapeutycznym, stosowanym w fizjoterapii. Wykorzystuje zjawisko diatermii, czyli zastosowania wysokiej częstotliwości fal radiowych do generowania ciepła w tkankach. Podczas korzystania z zabiegu dochodzi do zwiększonego przepływu krwi, poprawy mikrokrążenia oraz redukcji stanów zapalnych i obrzęków. INDIBA ma szerokie zastosowanie i może zostać wdrożona jako element rekonwalescencji po urazach mięśni i stawów, przy zwiększonym napięciu mięśniowym, przy problemach bólowych, przy terapii blizn, problemach z nietrzymaniem moczu, do rewitalizacji pochwy oraz w zabiegach beauty. Zastosowanie technologii INDIBA pomaga w redukcji bólu i działa rozluźniająco na tkanki mięśniowe, wpływa na poprawę elastyczności, mobilności oraz estetyki blizn, stymuluje procesy gojenia i regeneracji skóry. Jest to bezbolesna i nieinwazyjna metoda, która może być także stosowana u dzieci i młodzieży. Przeciwwskazaniem do zabiegu jest ciąża, rozruszniki serca, implanty elektroniczne, a także zakrzepowe zapalenie żył.

Kinesiotaping

Inaczej plastrowanie dynamiczne to popularna i skuteczna metoda terapeutyczna

Czytaj więcej

Kinesiotaping jest bardzo popularną i skuteczną metodą wspomagającą stosowaną w fizjoterapii. Metoda kinesiotapingu , tzw. plastrowanie dynamiczne, polega na aplikacji elastycznych taśm na ciało w celu wsparcia i poprawy funkcji mięśni, stawów i tkanek. Działanie tej metody powoduje uregulowanie napięcia mięśniowego, a tym samym zwiększenie zakresu ruchu mięśni oraz ich siły w miejscu nałożenia taśmy. Poprzez odpowiednie aplikacje taśm, kinesiotaping może wpływać na poprawę postawy ciała i biomechaniki, co jest istotne w terapii i rehabilitacji. Aplikacja plastrem w żaden sposób nie ogranicza codziennego funkcjonowania.

Terapia manualna

Celowane i bezpieczne techniki wspomagające ruchomość ciała

Czytaj więcej

Terapia manualna w fizjoterapii jest metodą pracy, która wykorzystuje różnorodne techniki manualne w celu przywrócenia prawidłowego zakresu ruchu, poprawy funkcji motorycznych i zwiększenia siły mięśniowej oraz redukcji bólu u pacjentów z różnymi zaburzeniami i deficytami. W trakcie terapii manualnej fizjoterapeuta może stosować różne techniki, takie jak: mobilizacja stawów, masaż i ucisk w celu rozluźnienia napiętych mięśni, poprawy krążenia i zmniejszenia bólu, manipulacje tkanek miękkich, takich jak mięśnie, więzadła czy powięzi, w celu poprawy elastyczności i mobilności, terapia punktów spustowych oraz techniki mobilizacji nerwów.

Najczęstsze pytania

Jak fizjoterapia uroginekologiczna może pomóc w szybszym dojściu do formy po ciąży?
Fizjoterapia uroginekologiczna oferuje wsparcie kobietom w ciąży i porodzie, przyspieszając powrót do formy i poprawiając komfort życia. Dzięki profesjonalnemu wsparciu fizjoterapeuty, odpowiednim ćwiczeniom, terapii manualnej, terapii z zastosowaniem technologii INDIBA, terapii blizn oraz kinesiotapingowi, nie tylko ciąża staje się mniej problematyczna, ale takie podejście wspiera szybszą regenerację ciała i sprawniejsze dojście kobiety do formy.
Na czym koncentruje się fizjoterapia uroginekologiczna po porodzie?
Fizjoterapia uroginekologiczna koncentruje się na terapii blizn po cesarskim cięciu, na terapii blizn po nacięciu lub pęknięciu krocza, na zmniejszeniu rozejścia mięśni prostych brzucha, na zredukowaniu nietrzymania moczu, na pomocy przy zatorach mlekowych oraz na wzmocnieniu mięśni dna miednicy w celu zabezpieczenia obniżenia narządów w obrębie dna miednicy. Fizjoterapeuta uczy również kobietę jak poprawnie wykonywać codzienne czynności, aby nie pogłębiać problemów związanych osłabieniem mięśni wywołanych ciążą i porodem.

Umów się na konsultację i sprawdź, jak możemy pomóc Tobie lub Twoim bliskim