Dla dorosłych | Fizjoterapia

Terapia blizny

Terapia blizny ma na celu poprawę estetyki i elastyczności blizny oraz przywrócenie pełnej funkcjonalności obszaru dotkniętego blizną. Dzięki terapii pacjent zyskuje lepsze samopoczucie i tym samym lepszą jakość życia.

Ikona gwiazdy Ikona gwiazdy Ikona gwiazdy Ikona gwiazdy Ikona gwiazdy
Średnia ocena
4,95

Terapia blizny - poprawa estetyki i twój dobrostan

Na czym polega?

Blizna powstaje na skutek uszkodzeń skóry i powięzi. Może powstać podczas chorób skóry, urazów, porodu czy ingerencji chirurgicznej. Zmiany wynikające z tych uszkodzeń wywołują ból, zmiany w postawie ciała, dyskomfort oraz mogą zaburzać pracę narządów wewnętrznych.

Terapia blizny polega na kompleksowym podejściu mającym na celu poprawę wyglądu blizny, poprawie jej elastyczności i funkcjonalności. Terapia blizny przyspiesza proces jej gojenia, zmniejsza dyskomfort i ból, zmniejsza ryzyko powstawania wad postawy i wpływa na stan ogólnego samopoczucia pacjenta. Terapię prowadzi wykwalifikowany fizjoterapeuta, który indywidualnie dobiera odpowiednie metody i techniki pracy, takie jak masaż, pinoterapię, mobilizację tkanek oraz falę radiową. Dodatkowo, pacjent otrzymuje instruktaż pielęgnacji blizny w domu. 

Cennik usług

Konsultacja TOP fizjoterapeuta
250 zł
Kolejne wizyty TOP fizjotrapeuta
220 zł
Konsultacja fizjoterapeuta
220 zł
Kolejne wizyty fizjoterapeuta
200 zł
Terapia blizny z użyciem INDIBY
250 zł
Zasady rezerwacji wizyt

REGULAMIN

Zostaliśmy poinformowani i przyjmujemy do wiadomości, że:

 1. Centrum Terapii Agnieszki Świątek może odstąpić od umowy o realizacji zajęć indywidualnych w sytuacji: a) Co najmniej dwukrotnego niestawienia się przez dziecko na wyznaczone terminy zajęć bez uprzedniego powiadomienia przez rodzica o nieobecności b) nierealizowania zaleceń terapeuty c) niestosowania się co do innych ustaleń z terapeutą w szczególności dotyczących informowania terapeuty o zmianach stanu funkcjonowania dziecka, zmianach w grafiku zajęć dziecka itp. d) niewnoszenia terminowych opłat za uczestnictwo dziecka w indywidualnych zajęciach.
 2. Zajęcia indywidualne mają charakter wspomagający rozwój dziecka.
 3. Rodzice/opiekunowie są zobowiązani udzielić terapeucie wszelkich niezbędnych informacji na temat zdrowia, rozwoju psychomotorycznego i sytuacji środowiskowej dziecka.
 4. Za bezpieczeństwo dziecka oczekującego na zajęcia odpowiadają rodzice/opiekunowie.
 5. Terapeuta ma prawo odmówić prowadzenia terapii chorego dziecka ze względu na zagrożenie dla zdrowia własnego i pozostałych pacjentów.
 6. Rodzice /opiekunowie zobowiązują się odbierać dziecko w ustalonym czasie po zakończeniu terapii.
 7. Terapeuci nie ponoszą odpowiedzialności za dzieci nieodebrane przez rodziców/opiekunów po zakończeniu terapii.
 8. W przypadku spóźnienia się dziecka na zajęcia, terapeuta nie ma obowiązku ich przedłużenia.
 9. Odpłatność za zajęcia cykliczne uiszcza się z góry za cały miesiąc w pierwszym tygodniu każdego miesiąca w/g cennika zajęć gotówką, kartą w recepcji lub na konto: 72 1090 1883 0000 0001 1397 2430 Pro-Gym Agnieszka Świątek . W tytule przelewu należy wpisać imię i nazwisko dziecka ora za jaki okres opłata jest wnoszona. W przypadku nieuregulowania płatności w terminie, Gabinet ma prawo odmówić przeprowadzenia zajęć.
 10. Rodzic ma obowiązek na początku miesiąca zgłosić terapeucie planowane nieobecności dziecka (planowane wyjazdy, urlopy) i uzgodnić z terapeutą ewentualne przesunięcie zajęć.
 11. W przypadku niemożności uzgodnienia zastępczych terminów kwota wpłaty zostanie pomniejszona o pełną wartość zajęć zgłoszonych jako odwołane.
 12. W Centrum Terapii Agnieszki Świątek w pomieszczeniach, których odbywają się zajęcia terapeutyczne, na korytarzach, schodach są zainstalowane kamery, jako narzędzie niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa uczestników terapii i pracowników, osób współpracujących z Centrum. Obszary objęte monitoringiem są oznakowane w sposób niebudzący wątpliwości. Urządzenia rejestrują jedynie obraz, z wyłączeniem rejestracji dźwięku.

Zasady rozliczeń w przypadku odwoływania zajęć:

 1. rodzic ma prawo odwołać zajęcia bez ponoszenia opłat nie później niż do godz. 18.00 dnia poprzedzającego terapie, telefonicznie , najlepiej jednak przez sms na nr: 733 383 883. Opłata za zajęcia odwołane w dniu terapii nie podlega zwrotowi
 2. częste odwoływanie cyklicznie zaplanowanych wizyt skutkuje utratą stałego terminu zajęć terapeutycznych
 3. przypadki zdarzeń losowych uniemożliwiających udział dziecka w zajęciach będą rozpatrywane indywidualnie.

Centrum Terapii Agnieszki Świątek zapewnia:

 • Niezbędne pomoce edukacyjne do prowadzenia zajęć indywidualnych na terenie tutejszego Gabinetu.
 • Przekazywanie informacji zwrotnych na temat przebiegu zajęć (jeśli jest to wskazane w obecności dziecka).
 • Przekazanie zaleceń wraz z instruktażem dla rodziców i innych osób pracujących z dzieckiem (jeśli jest to spotkanie poza zajęciami indywidualnymi z dzieckiem, wizyta taka jest dodatkowo odpłatna).
 • Na prośbę placówki, pod opieką której znajduje się dziecko i za zgodą rodziców omawianie z nauczycielem / terapeutą aktualnego stanu funkcjonowania dziecka.
 • Na prośbę rodziców pisanie opinii (w zależności od zakresu opinii świadczenie zawsze jest dodatkowo odpłatne).
 • Doraźne konsultacje telefoniczne dotyczące realizacji zaleceń terapeutycznych.
 • Badania diagnostyczne dziecka ( diagnoza SI, diagnoza logopedyczna) są wykonywane poza zajęciami i są dodatkowo odpłatne.

 

Dlaczego warto?

 • zyskasz poprawę wyglądu blizny
 • zmniejszysz ból i napięcia w obrębie blizny
 • zwiększysz elastyczność blizny i tkanek wokół
 • zmniejszysz ryzyko powstawania wad postawy czy zaburzeń w obrębie narządów wewnętrznych
 • otrzymasz instruktaż pielęgnacji blizny i prawidłowych nawyków
 • zyskasz poprawę samopoczucia, pewność siebie i akceptację ciała

Nasi specjaliści

Jak przygotować się do wizyty?

 • Weź dokumentację medyczną związaną z powstałą blizną (rodzaj urazu lub operacji, czas gojenia, raporty operacyjne, wyniki badań, zalecenia lekarza itp.)
 • Wybierz wygodne ubranie, które umożliwi dostęp do obszaru blizny lub bieliznę sportową

Metody pracy

Indiba

Przełomowa technologia potwierdzona badaniami klinicznymi

Czytaj więcej

INDIBA (Innovación I+D+I Barcelona) jest zaawansowanym systemem terapeutycznym, stosowanym w fizjoterapii. Wykorzystuje zjawisko diatermii, czyli zastosowania wysokiej częstotliwości fal radiowych do generowania ciepła w tkankach. Podczas korzystania z zabiegu dochodzi do zwiększonego przepływu krwi, poprawy mikrokrążenia oraz redukcji stanów zapalnych i obrzęków. INDIBA ma szerokie zastosowanie i może zostać wdrożona jako element rekonwalescencji po urazach mięśni i stawów, przy zwiększonym napięciu mięśniowym, przy problemach bólowych, przy terapii blizn, problemach z nietrzymaniem moczu, do rewitalizacji pochwy oraz w zabiegach beauty. Zastosowanie technologii INDIBA pomaga w redukcji bólu i działa rozluźniająco na tkanki mięśniowe, wpływa na poprawę elastyczności, mobilności oraz estetyki blizn, stymuluje procesy gojenia i regeneracji skóry. Jest to bezbolesna i nieinwazyjna metoda, która może być także stosowana u dzieci i młodzieży. Przeciwwskazaniem do zabiegu jest ciąża, rozruszniki serca, implanty elektroniczne, a także zakrzepowe zapalenie żył.

Kinesiotaping

Inaczej plastrowanie dynamiczne to popularna i skuteczna metoda terapeutyczna

Czytaj więcej

Kinesiotaping jest bardzo popularną i skuteczną metodą wspomagającą stosowaną w fizjoterapii. Metoda kinesiotapingu , tzw. plastrowanie dynamiczne, polega na aplikacji elastycznych taśm na ciało w celu wsparcia i poprawy funkcji mięśni, stawów i tkanek. Działanie tej metody powoduje uregulowanie napięcia mięśniowego, a tym samym zwiększenie zakresu ruchu mięśni oraz ich siły w miejscu nałożenia taśmy. Poprzez odpowiednie aplikacje taśm, kinesiotaping może wpływać na poprawę postawy ciała i biomechaniki, co jest istotne w terapii i rehabilitacji. Aplikacja plastrem w żaden sposób nie ogranicza codziennego funkcjonowania.

Mobilizacja tkanek

Terapia manualna tkanek przywracająca ich mobilność i elastyczność

Czytaj więcej

Mobilizacja tkanek to rodzaj terapii manualnej/masażu polegający na delikatnym manipulowaniu tkankami bliznowatymi w celu zmiękczenia, rozciągnięcia i poprawy elastyczności blizny. Może obejmować ruchy rozciągające, przesuwanie i pociąganie tkanki bliznowatej. Mobilizacja blizny w przypadku dużych blizn pooperacyjnych czy pourazowych (zwłaszcza po rozległych oparzeniach) sprawia, że blizna staje się bardziej elastyczna i miękka. Zmniejsza się ryzyko powstawania przykurczów, czyli nadmiernego napinania się skóry w czasie fazy przebudowy, co prowadzi niekiedy do problemów z poruszaniem tą częścią ciała, na której znajduje się blizna. Badania pokazują, że delikatny ucisk blizny w czasie masażu zmniejsza ryzyko nadmiernej produkcji włókien kolagenowych.

Pinoterapia

Skuteczna i nieinwazyjna metoda terapii manualnej z wykorzystaniem narzędzi

Czytaj więcej

Pinoterapia to metoda, która opiera się na stymulacjach odpowiednich obszarów na skórze człowieka za pomocą narzędzi, które powodują pobudzenie wybranych ośrodków nerwowych. Dzięki temu układ mięśniowy czy więzadłowy odbiera odpowiednie informacje z mózgu, a to prowadzi do odruchowego rozluźnienia zgromadzonych napięć i zmniejszenia bólu. W terapii stosowane są specjalne mosiężne narzędzia - piny i katy. Pinoterapia może być wykonywana jedynie przez certyfikowanych fizjoterapeutów. Ma pozytywny wpływ na cały organizm człowieka zarówno na jego sferę fizyczną, jak i psychiczną. Przynosi długotrwałą ulgę w bólu, poprawia ruchomość stawów i zmniejsza widoczność blizn.

Najczęstsze pytania

Kiedy najlepiej zwrócić się na terapię blizny?
Aby przeciwdziałać powikłaniom i dolegliwościom ze strony blizn, najlepiej zwrócić się na terapię blizny jak najszybciej lub po zagojeniu się rany. Im wcześniej rozpocznie się terapia, tym większe są szanse na skuteczną redukcję blizny i poprawę elastyczności skóry. Warto również skonsultowanie się z lekarzem prowadzącym, który może zalecić odpowiedni czas rozpoczęcia terapii.
Czy to możliwe, aby blizna zaczęła boleć po paru latach?
Tak, w niektórych przypadkach jest to możliwe, że blizna może zacząć boleć po kilku latach. Ból w bliźnie może mieć różne przyczyny, takie jak zwiększone napięcie tkanki bliznowatej, czasem blizna może się nieprawidłowo zagoić, tworząc zgrubienia, guzki lub nierówności. Blizna może być też źródłem bólu, który może promieniować na sąsiednie obszary ciała. Warto odbyć konsultację, w celu redukcji bólu i profilaktyki dbania o bliznę.

Umów się na konsultację i sprawdź, jak możemy pomóc Tobie lub Twoim bliskim