O centrum

Nasz zespół

Nasz zespół to wykwalifikowani specjaliści, którzy tworzą nie tylko wspaniałą atmosferę placówki, ale i różnorodną ofertę medyczną dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Wśród nas są ludzie z pasją i chęcią niesienia pomocy innym. 

To co nas wyróżnia to indywidualne i holistyczne podejście do pacjenta. Nieustannie podnosimy nasze kwalifikacje, aby rozwijać metody terapeutyczne i świadczyć usługi na jak najlepszym poziomie. W gabinetach stosujemy najnowsze osiągnięcia technologiczne.

Ikona gwiazdy Ikona gwiazdy Ikona gwiazdy Ikona gwiazdy Ikona gwiazdy
Średnia ocena
4,95

Wspieramy funkcjonowanie i usprawnianie ciała oraz zdrowia psychicznego od najmłodszych lat. Otaczamy opieką niemowlęta, dzieci, młodzież i dorosłych

Agnieszka Świątek
Fizjoterapeuta, pedagog, terapeut SI, terapeuta uroginekologiczny

Z wykształcenia jestem fizjoterapeutą, pedagogiem, terapeutą Integracji Sensorycznej oraz certyfikowanym terapeutą uroginekologicznym. Od wielu lat szkolę się intensywnie, aby zapewnić swoim pacjentom terapię zgodną z najnowszymi osiągnięciami medycznymi. Pomagam niemowlętom, dzieciom z wadami postawy oraz zaburzeniami integracji sensorycznej. Przygotowuję kobiety do ciąży, wspieram w czasie ciąży i po porodzie, w okresie menopauzy, przed i po operacjach ginekologicznych. Pomagam mężczyznom borykającym z dysfunkcjami w obrębie dna miednicy i układu moczowo-płciowego. Pomagam również w problemach urologicznych małym pacjentom. W swojej praktyce korzystam z najnowocześniejszego sprzętu do terapii i diagnozy, aby móc świadczyć usługi na jak najlepszym poziomie.

Więcej

Jestem pomysłodawczynią, założycielką i właścicielką Centrum Terapii Agnieszki Światek, gdzie funkcjonuje też Niepubliczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna. Mieścimy się w przyjaznej i dobrze dostępnej lokalizacji w Józefowie z dużym parkingiem. Centrum Terapii Agnieszki Świątek tworzą ludzie - znakomici terapeuci z zakresu fizjoterapii, logopedii, psychologii i dietetyki.

Olga Hojszyk
Fizjoterapeutka / Terapeutka Integracji Sensorycznej

Jestem fizjoterapeutką i terapeutką integracji sensorycznej. Praca z drugim człowiekiem od zawsze była moim marzeniem, a kierunek, który sobie obrałam stał się moją życiową pasją. Nieustanna ciekawość i chęć poszerzania wiedzy popycha mnie do uczestnictwa w wielu kursach i webinarach. Stale podnoszone kwalifikacje wykorzystuję w gabinecie, a w pracy z dziećmi i dorosłymi szczególną uwagę zwracam na indywidualne i holistyczne spojrzenie na pacjenta. Zajmuje się także dysfunkcjami narządu ruchu w oparciu o koncepcję Medycyny Manualnej dr. Składowskiego.

Tomasz Baran
Fizjoterapeuta, wkładki ortopedyczne

Jestem fizjoterapeutą z tytułem magistra. W zawodzie pracuję od 2013 roku.

Specjalizuję się w terapii skolioz i wad postawy u dzieci. Pracując z pacjentami wykorzystuję metodę FITS (Funkcjonalna Indywidualna Terapia Skolioz). Terapię rozpoczynam od wnikliwego wywiadu, zwracając uwagę na historię pacjenta, przebyte choroby i urazy, a także ogólne funkcjonowanie osoby w kontekście filarów zdrowia, np. dietę. Ocena pacjenta składa się również ze szczegółowego badania postawy ciała w różnych pozycjach. Skupiam się na edukacji pacjenta oraz rodziców na temat zaistniałego problemu i programuję właściwą, zindywidualizowaną fizjoterapię.

W swojej pracy cenię sobie pozytywne podejście do młodego pacjenta, uwzględniając jego potrzeby i niepokoje. Staram się kłaść nacisk na budowanie partnerskiej relacji z dzieckiem. Cechuję się łagodnością.

Więcej

Moją drugą specjalnością są wkładki ortopedyczne. W Centrum Terapii wykonuję je indywidualnie dla każdego pacjenta dwiema metodami - wkładki termoplastyczne i komputerowe. Przygotowuję wkładki zarówno dla dzieci, jak i dorosłych oraz osób starszych z różnymi problemami. Wykorzystuję wkładki również jako wsparcie w terapii skolioz i wad postawy.Pracuję również z pacjentami po urazach i zabiegach operacyjnych, a także z problemami przewlekłymi, zarówno z osobami dorosłymi, jak i dziećmi oraz młodzieżą.

Moje zainteresowania to podróże, turystyka górska i zdrowe odżywianie.

Julia Safińska
Fizjoterapeuta uroginekologiczny

Jestem magistrem fizjoterapii, specjalizującą się w fizjoterapii uroginekologicznej oraz estetycznej. W mojej pracy z pacjentami stawiam na holistyczne podejście – zależy mi, by uwzględniać nie tylko aspekty fizyczne, ale również potrzeby emocjonalne. Jestem osobą empatyczną, zaangażowaną i zawsze dążę do tego, aby każdy pacjent podczas terapii czuł się komfortowo i bezpiecznie. Każdego Pacjenta traktuję indywidualnie, starając się zbudować relację opartą na zaufaniu. Szczególnie bliska jest mi fizjoterapia uroginekologiczna, w której pomagam kobietom w poprawie jakości życia poprzez terapię problemów związanych z dnem miednicy, ciążą czy połogiem. Fizjoterapia estetyczna natomiast pozwala mi łączyć zdrowie z estetyką, tworząc spersonalizowane zabiegi, które wspierają regenerację ciała i poprawiają wygląd. Pomagam tym samym pacjentom odkrywać ich naturalne piękno i budować pewność siebie. Zapewniając najwyższy standard terapii, regularnie uczestniczę w konferencjach naukowych oraz specjalistycznych szkoleniach, stale poszerzając swoją wiedzę i śledząc najnowsze osiągnięcia w dziedzinie fizjoterapii.

Justyna Suchecka
Fizjoterapeuta

Jestem absolwentką Wyższej Szkoły Społeczno-Przyrodniczej w Lublinie, gdzie uzyskałam tytuł magistra fizjoterapii. Posiadam obszerną wiedzę teoretyczną oraz praktyczną, którą ciągle rozwijam uczestnicząc w licznych szkoleniach. Moje doświadczenie obejmuje pracę z różnymi grupami pacjentów, zdobywane podczas pracy w renomowanych szpitalach, takich jak Mazowieckie Centrum Neuropsychiatrii oraz Centrum Zdrowia Dziecka. Przede wszystkim skupiam się na terapii zaburzeń neurologicznych o różnej etiologii, wad postawy oraz skolioz.

Uważam, że kluczowe jest indywidualne podejście do każdego pacjenta, zrozumienie jego potrzeb i możliwości oraz odpowiednia diagnostyka danego problemu, co pozwala na wybór najwłaściwszej metody terapii. W trakcie terapii przykładam szczególną wagę do całościowego podejścia, uwzględniając nie tylko objawy i dolegliwości, ale również czynniki emocjonalne i psychologiczne. Moim głównym celem jest poprawa nie tylko funkcji fizycznych pacjenta, ale także jego jakości życia i samopoczucia.

Więcej

Moja pasja do fizjoterapii napędza mnie do nieustannego doskonalenia się i poszukiwania innowacyjnych podejść w pracy z pacjentami. W razie potrzeby, chętnie współpracuję z innymi specjalistami medycznymi, aby zapewnić kompleksowe podejście do zdrowia pacjenta.

Magdalena Trzaskowska
Fizjoterapeutka, fizjoterapeutka sportowa

Zajmuję się diagnostyką, leczeniem oraz profilaktyką pacjentów w zakresie fizjoterapii sportowej amatorów i profesjonalistów, przygotowuję do operacji z zakresu ortopedii i pomagam w powrocie do sprawności, prowadzę terapię przeciwbólową, trening motoryczny oraz kładę duży nacisk na edukację pacjentów. Współpracowałam z zespołami interdyscyplinarnymi kadry Polski Związku Lekkiej Atletyki i Łyżwiarstwa Szybkiego, towarzyszyłam zawodnikom w przygotowaniach i startach imprez sportowych na arenie krajowej i międzynarodowej takich jak Zimowe Igrzyska Olimpijskie, Światowe Wojskowe Igrzyska Sportowe, Akademickie Mistrzostwa Świata.

Wykładowczyni na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym i w Medycznej Szkole Policealnej w Otwocku. Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, Medycznej szkoły Policealnej na kierunku Technik Masażysta. W pracy z pacjentami najważniejsza jest dla mnie kompleksowość, gruntowna diagnostyka i zrozumienie pacjenta. Wykorzystuję techniki manualne tkanek miękkich, stawów, drenaż limfatyczny, taping sztywny/miękki, trening motoryczny, reedukację ruchu, techniki oddechowe, neuromobilizacje. W Centrum Terapii do kompleksowej pomocy pacjentom wykorzystuję USG oraz terapię INDIBA.

Karolina Gójska
Fizjoterapeuta, pedagog, terapeuta ręki

Z wykształcenia jestem fizjoterapeutą, oligofrenopedagogiem oraz terapeutą ręki. Ukończyłam studia magisterskie z fizjoterapii na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Potem kontynuowałam zdobywanie wiedzy na wielu kursach oraz studiach podyplomowych. W pracy łączę wiedzę z zakresu fizjoterapii i pedagogiki. Pracuję zarówno z młodzieżą jak i niemowlętami. Aby odpowiedzialnie i jeszcze skuteczniej pomagać swoim pacjentom, systematycznie podnoszę swoje kwalifikacje. Praca z pacjentem, wsparcie go w jego rozwoju jest moją pasją. Prywatnie jestem mamą dwójki dzieci i uwielbiam prace w ogrodzie.

Ukończyłam następujące kursy i studia:

  • studia podyplomowe Fizjoterapia Dzieci i Młodzieży,
  • studia podyplomowe Przygotowanie Pedagogiczne,
  • studia podyplomowe Oligifrenopedagogika,
  • NDT Bobath,
  • PNF Podstawowy, Rozwijający i w Pediatrii,
  • Terapia Ręki I i II stopnień,
  • Trójpłaszczyznowa manualna terapia stóp wg Barbary Zunkuft-Huber,
  • ZOGA- Rozluźnianie Mięśniowo-Powięziowe w Pediatrii cz. I i II.
Zuzanna Warszawska
Terapeutka integracji sensorycznej, pedagog

Jestem absolwentką Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Uzyskałam tytuł licencjata na kierunku terapia pedagogiczna oraz wczesne wspomaganie rozwoju, a także tytuł magistra na kierunku rehabilitacja osób ze sprzężoną niepełnosprawnością. Ukończyłam studia podyplomowe z oligofrenopedagogiki oraz diagnozy i terapii integracji sensorycznej.

Od zawsze chciałam pomagać ludziom. Jestem członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Józefowie, ukończyłam kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy zdobywając tytuł ratownika. Dzięki połączeniu pasji ratowniczych oraz wiedzy z zakresu pedagogiki specjalnej i integracji sensorycznej staram się nieść pomoc holistycznie, tak aby każdy mały człowiek przychodzący na zajęcia czuł się zrozumiany i zaopiekowany.

Praca jest moją największą pasją a jej widoczne efekty utwierdzają mnie w przekonaniu, że idę właściwą drogą.

Joanna Apanosowicz-Katłu Bej
Psycholog społeczny

Pracuję z dziećmi do 18 roku życia i z ich rodzinami. Specjalizuję się szczególnie w pracy z osobami neuroróżnorodnymi (spektrum autyzmu, Zespół Aspergera, ADHD).

Mam szczęście, że moja praca jest moją pasją. Posiadam ponad dziesięcioletnie doświadczenie w pracy z dziećmi z zaburzeniami rozwoju (autyzm, Zespół Aspergera, całościowe zaburzenia rozwoju i inne), które zdobywałam w Centrum Terapii w Warszawie, przedszkolach i przedszkolach terapeutycznych. Uczestniczyłam w wielu szkoleniach, konferencjach i sympozjach. Odbyłam szkolenie z komunikacji alternatywnej PECS. Skończyłam roczny program szkoleniowy z terapii poznawczo-behawioralnej dzieci i młodzieży i właśnie ten nurt razem ze Stosowaną Analizą Zachowania są mi najbliższe.

Więcej

Ukończyłam psychologię społeczną ze specjalizacją z psychologii kryzysu i wprowadzenia do problematyki autyzmu na SWPS Uniwersytecie Humanistycznospołecznym. Tam również ukończyłam studia podyplomowe ze Stosowanej Analizy Zachowania i z Diagnozy Psychologicznej w Praktyce Klinicznej.

Prowadzę zajęcia indywidualne dla dzieci z autyzmem i Zespołem Aspergera, a także Trening Umiejętności Społecznych. Przekazuję i pomagam zrozumieć dzieciom ich diagnozy. Zajmuję się analizą zachowań trudnych i pomagam wprowadzać pozytywne zmiany w życie rodziny. Prowadziłam szkolenia dla placówek edukacyjnych wprowadzając pracowników w specyfikę pracy z dziećmi z zaburzeniami rozwoju.

Aneta Siwiec
Logopeda, neurologopeda

Jestem absolwentką logopedii ogólnej i klinicznej na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. W swojej pracy cenię sobie holistyczne podejście do pacjenta, dlatego współpracuje z m. in. lekarzami stomatologami, foniatrami, osteopatami i fizjoterapeutami, tworząc zespół terapeutyczny do leczenia zaburzeń wymowy a także nieprawidłowości w układzie orofacjalnym. W terapii kieruję się mottem: „Robię z dzieckiem, nie dziecku”. Doświadczenie zawodowe zdobywałam m. in. w Katedrze i Klinice Otorynolaryngologii, Chirurgii Głowy i Szyi Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Oddziale Neurologii Szpitala Bielańskiego, Dziecięcym Szpitalu Klinicznym im. Józefa Polikarpa Brudzińskiego w Warszawie a także w oddziale logopedyczno – foniatrycznym Szpitala Mazowieckiego w Garwolinie. W czasie studiów odbyłam również praktyki w placówkach oświatowych. Specjalizuję się w terapii miofunkcjonalnej zarówno niemowląt, dzieci jak i dorosłych.

Więcej

Szkolenia

  • Wrzesień 2021 – Terapia miofunkcjonalna w praktyce A. Rosińska
  • Kwiecień 2021 – Niemowlak u logopedy M. Machoś
  • Maj 2021 – Pozycja spoczynkowa języka jako element diagnozy miofunkcjonalnej noworodków i niemowląt. Badania własne na tle literatury. M. Machoś
  • Liczne webinary, stale staram się rozwijać swoje umiejętności uczestnicząc w nowych szkoleniach
Danuta Garwarska-Kolek
Logopeda, Neurologopeda

Jetem neurologopedą, pedagogiem specjalnym i doświadczonym terapeutą z 40 letnim stażem pracy klinicznej w IPCZD. Zajmuję się terapią dzieci z opóźnionym rozwojem mowy, z afazją, dziećmi niesłyszącymi, jąkajacymi się, terapią dzieci z autyzmem i zespołem Aspergera, z zespołem Downa, z dysleksją i innymi zaburzeniami. Pracuję także z dziećmi dyslektycznymi ucząc ich m.in. czytania metodą 18 struktur wyrazowych oraz poprzez ćwiczenie uwagi i pamięci słuchowej.

Anna Borowiecka-Jurga
Logopeda, neurologopeda

Pacjenci mówią o mnie „Logopeda z pasją”. Kocham ludzi, a logopedia jest rzeczywiście moją pasją, dzięki której mogę choć trochę zmieniać świat pacjentów na lepszy i łatwiejszy. Od 2010 roku zawodowo jestem związana z tą interdyscyplinarną nauką, a „sercem” od zawsze. Staram się rozwijać mowę i poprawiać jej jakość. Wykorzystuję wiele różnych metod wspomagających, które pomagają mi osiągać zamierzone cele terapeutyczne. W kręgu mojego zainteresowania są pacjenci dorośli jak i ci zaczynający swoją przygodę z szeroko rozumianą mowa i komunikacją. Terapię ustalam po wnikliwej analizie indywidualnych potrzeb i możliwości pacjentów, opartej na całościowym badaniu logopedycznym (diagnozie).


To Pacjenci wyznaczają mi nieustanną drogę mojej edukacji. Dzięki Nim uczestniczę w licznych kursach i szkoleniach w celu podnoszenia kwalifikacji zawodowych. Wiem, że każdy problem jest możliwy do rozwiązania lub złagodzenia. Ważne, by potrafić go zidentyfikować i skorygować z sukcesem. Nie boje się wyzwań.

Weronika Wielgosz
Logopeda

Ukończyłam studia z pedagogiki specjalnej ze specjalizacją z logopedii na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Rozpoczęłam także kolejny kierunek studiów – filologię polską – na Uniwersytecie Warszawskim.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam m. in. w okolicznych przedszkolach, Szkole Podstawowej nr 3 w Józefowie, Niepublicznym Rehabilitacyjnym Zakładzie Opieki Zdrowotnej TPD „Helenów” oraz Szpitalu Grochowskim.

Więcej

W swojej pracy działam patrząc holistycznie na każdego pacjenta, dlatego też chętnie współpracuję i dzielę się doświadczeniem ze specjalistami z różnych dziedzin.

Prowadzę zajęcia indywidualne z dziećmi oraz osobami dorosłymi. Dokładna diagnoza logopedyczna poprzedza wprowadzane przeze mnie działania terapeutyczne, a w toku terapii ją weryfikuję i w razie potrzeby modyfikuję. Program terapeutyczny układam indywidualnie dla każdego pacjenta, często wybierając czynności możliwe do powtarzania także poza gabinetem. W pracy z dziećmi, przywiązuję wagę do współdziałania z ich rodzicami.

Olga Sztrall
Podolog

Jestem specjalistą podologiem, ukończyłem studia podyplomowe z zakresu podologii na Wyższej Szkole Zdrowia w Gdańsku. Od 3 lat prowadzę swój prywatny gabinet. Praca to moja ogromna pasja, kocham to co robię, a największą radość daje mi pomoc niesiona pacjentom oraz uśmiech, który widzę po każdym zakończonym zabiegu. Pracuje zarówno z dziećmi, osobami starszymi ale tak naprawdę, zmiany na stopach pojawiają się już w każdym przedziale wiekowym.

Metody terapii jakie prowadzę są zawsze oparte na najnowszej aktualnej wiedzy, pracuje na naturalnych kosmetykach i oraz dbam o bezbolesność zabiegów.

Ewa Biernatowska
Dietetyk dziecięcy i kliniczny, psychodietetyk, edukator żywieniowy

Dietetyczka, z zamiłowania i wykształcenia. Magister dietetyki klinicznej i wieku dziecięcego, absolwentka Psychodietetyki na Uniwersytecie SWPS, ukończyłam Jakość i Bezpieczeństwo żywności i żywienia oraz Poradnictwo dietetyczne w Instytucie Żywności i Żywienia w Warszawie, na University of Reading w Anglii studiowałam Food Science.

Nieustannie pogłębiam wiedzę z zakresu dietetyki, dietoterapii oraz psychologii. Ukończyłam szereg kursów podnoszących moje kompetencje. Pasjonują mnie psychologiczne aspekty żywienia i odchudzania. W pracy z pacjentem skupiam się przede wszystkim na budowaniu zdrowych nawyków żywieniowych, które mają procentować na długie lata. O zdrowiu myślę całościowo jako równowadze organizmu, sprawności ciała i umysłu.

Więcej

Wiele lat pracowałam w zagranicznych firmach branży FMCG i zajmujących się komponentami do przemysłu chemicznego i spożywczego, dlatego teraz skrupulatnie i wnikliwie czytam etykiety oraz analizuję składy produktów.

Moim priorytetem jest stopniowa zmiana nawyków żywieniowych pacjentów, które zapewnią dobre samopoczucie i przede wszystkim zdrowie! Codzienna dieta ma być radością, a nie rygorystycznym wyrzeczeniem. Jestem też pasjonatką dobrej kuchni. Nieobce są mi specjały z różnych stron świata, chętnie eksperymentuje i łączę produkty lub je eliminuję na potrzeby diet bez… (bez cukru, bez glutenu, bez mleka itd.).

Prywatnie jestem mamą alergika, przy którym nieustannie szlifuję swój warsztat kulinarny. Jestem zwolenniczka zdrowego jedzenia, wychodząc z założenia, że wszystko z głową i rozsądnie. Sama w kwestii jedzenia jestem uważna i wymagająca.

Pracuję jako psychodietetyk z Warszawskiej Grupie Psychologicznej. Należę też do Polskiego Towarzystwa Dietetyki i Polskiego Towarzystwa Leczenia Otyłości.

Umów się na konsultację i sprawdź, jak możemy pomóc Tobie lub Twoim bliskim