Suchość pochwy

Suchość pochwy u kobiet to stan, w którym pochwa traci naturalną wilgotność i nawilżenie, co może prowadzić do dyskomfortu, pieczenia, bólu oraz nawracających infekcji. 

Ikona gwiazdy Ikona gwiazdy Ikona gwiazdy Ikona gwiazdy Ikona gwiazdy
Średnia ocena
4,95

Zadbamy o twoje życie intymne, dzięki fizjoterapii uroginekologicznej zredukujesz ból i odzyskasz przyjemność

Przyczyną suchości pochwy mogą być zmiany hormonalne (np. w okresie menopauzy), leki, stres, choroby, a także karmienie piersią czy używanie nieodpowiednich środków higienicznych. Suchość pochwy może wpłynąć na jakość życia seksualnego i ogólny komfort kobiety. Fizjoterapia uroginekologiczna przychodzi z pomocą w łagodzeniu suchości pochwy.

Na czym polega?

Fizjoterapia uroginekologiczna w przypadku suchości pochwy wykorzystuje innowacyjną technologię INDIBA. Polega ona na zastosowaniu prądu o określonej częstotliwości i intensywności, który działa na tkanki wewnętrzne i zewnętrzne pochwy, stymulując procesy regeneracyjne, poprawę krążenia krwi oraz produkcję kolagenu.

Fizjoterpeuta używa zestawu elektrod dobieranych w zależności od powierzchni terapii (elektrody zewnętrzne lub elektrody dopochwowe). Do terapii używa się specjalnych kremów, powierzchniowego oraz intymnego. Masując elektrodami pacjentka odczuwa ciepło o różnym natężeniu. Dzięki regularnej terapii można uzyskać poprawę unaczynienia błony śluzowej pochwy. Technologia INDIBA przywracając fizjologię komórek i optymalizując aktywność tkanek, prowadzi do wzrostu kolagenu i elastyny w tkankach. Zwiększa unaczynienie i uwodnienie błony śluzowej pochwy ułatwiając jej prawidłową produkcję śluzu. Przeciwwskazaniem do zabiegu jest zakrzepica żylna, ciąża, rozrusznik serca i implanty elektroniczne. 

Cennik usług

Konsultacja / pierwsza wizyta
300 zł
Kolejna wizyta
250 zł
Zasady rezerwacji wizyt

REGULAMIN

Zostaliśmy poinformowani i przyjmujemy do wiadomości, że:

 1. Centrum Terapii Agnieszki Świątek może odstąpić od umowy o realizacji zajęć indywidualnych w sytuacji: a) Co najmniej dwukrotnego niestawienia się przez dziecko na wyznaczone terminy zajęć bez uprzedniego powiadomienia przez rodzica o nieobecności b) nierealizowania zaleceń terapeuty c) niestosowania się co do innych ustaleń z terapeutą w szczególności dotyczących informowania terapeuty o zmianach stanu funkcjonowania dziecka, zmianach w grafiku zajęć dziecka itp. d) niewnoszenia terminowych opłat za uczestnictwo dziecka w indywidualnych zajęciach.
 2. Zajęcia indywidualne mają charakter wspomagający rozwój dziecka.
 3. Rodzice/opiekunowie są zobowiązani udzielić terapeucie wszelkich niezbędnych informacji na temat zdrowia, rozwoju psychomotorycznego i sytuacji środowiskowej dziecka.
 4. Za bezpieczeństwo dziecka oczekującego na zajęcia odpowiadają rodzice/opiekunowie.
 5. Terapeuta ma prawo odmówić prowadzenia terapii chorego dziecka ze względu na zagrożenie dla zdrowia własnego i pozostałych pacjentów.
 6. Rodzice /opiekunowie zobowiązują się odbierać dziecko w ustalonym czasie po zakończeniu terapii.
 7. Terapeuci nie ponoszą odpowiedzialności za dzieci nieodebrane przez rodziców/opiekunów po zakończeniu terapii.
 8. W przypadku spóźnienia się dziecka na zajęcia, terapeuta nie ma obowiązku ich przedłużenia.
 9. Odpłatność za zajęcia cykliczne uiszcza się z góry za cały miesiąc w pierwszym tygodniu każdego miesiąca w/g cennika zajęć gotówką, kartą w recepcji lub na konto: 72 1090 1883 0000 0001 1397 2430 Pro-Gym Agnieszka Świątek . W tytule przelewu należy wpisać imię i nazwisko dziecka ora za jaki okres opłata jest wnoszona. W przypadku nieuregulowania płatności w terminie, Gabinet ma prawo odmówić przeprowadzenia zajęć.
 10. Rodzic ma obowiązek na początku miesiąca zgłosić terapeucie planowane nieobecności dziecka (planowane wyjazdy, urlopy) i uzgodnić z terapeutą ewentualne przesunięcie zajęć.
 11. W przypadku niemożności uzgodnienia zastępczych terminów kwota wpłaty zostanie pomniejszona o pełną wartość zajęć zgłoszonych jako odwołane.
 12. W Centrum Terapii Agnieszki Świątek w pomieszczeniach, których odbywają się zajęcia terapeutyczne, na korytarzach, schodach są zainstalowane kamery, jako narzędzie niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa uczestników terapii i pracowników, osób współpracujących z Centrum. Obszary objęte monitoringiem są oznakowane w sposób niebudzący wątpliwości. Urządzenia rejestrują jedynie obraz, z wyłączeniem rejestracji dźwięku.

Zasady rozliczeń w przypadku odwoływania zajęć:

 1. rodzic ma prawo odwołać zajęcia bez ponoszenia opłat nie później niż do godz. 18.00 dnia poprzedzającego terapie, telefonicznie , najlepiej jednak przez sms na nr: 733 383 883. Opłata za zajęcia odwołane w dniu terapii nie podlega zwrotowi
 2. częste odwoływanie cyklicznie zaplanowanych wizyt skutkuje utratą stałego terminu zajęć terapeutycznych
 3. przypadki zdarzeń losowych uniemożliwiających udział dziecka w zajęciach będą rozpatrywane indywidualnie.

Centrum Terapii Agnieszki Świątek zapewnia:

 • Niezbędne pomoce edukacyjne do prowadzenia zajęć indywidualnych na terenie tutejszego Gabinetu.
 • Przekazywanie informacji zwrotnych na temat przebiegu zajęć (jeśli jest to wskazane w obecności dziecka).
 • Przekazanie zaleceń wraz z instruktażem dla rodziców i innych osób pracujących z dzieckiem (jeśli jest to spotkanie poza zajęciami indywidualnymi z dzieckiem, wizyta taka jest dodatkowo odpłatna).
 • Na prośbę placówki, pod opieką której znajduje się dziecko i za zgodą rodziców omawianie z nauczycielem / terapeutą aktualnego stanu funkcjonowania dziecka.
 • Na prośbę rodziców pisanie opinii (w zależności od zakresu opinii świadczenie zawsze jest dodatkowo odpłatne).
 • Doraźne konsultacje telefoniczne dotyczące realizacji zaleceń terapeutycznych.
 • Badania diagnostyczne dziecka ( diagnoza SI, diagnoza logopedyczna) są wykonywane poza zajęciami i są dodatkowo odpłatne.

 

Dlaczego warto?

 • odzyskasz komfort i uczucie nawilżenia
 • zredukujesz dyskomfort i pieczenie
 • ograniczysz ból
 • poprawisz jakość życia intymnego
 • odzyskasz pewność siebie

Nasi specjaliści

Jak przygotować się do wizyty?

 • wybierz wygodny strój i bieliznę sportową
 • nawodnij się przed zabiegiem

Metody pracy

Indiba

Przełomowa technologia potwierdzona badaniami klinicznymi

Czytaj więcej

INDIBA (Innovación I+D+I Barcelona) jest zaawansowanym systemem terapeutycznym, stosowanym w fizjoterapii. Wykorzystuje zjawisko diatermii, czyli zastosowania wysokiej częstotliwości fal radiowych do generowania ciepła w tkankach. Podczas korzystania z zabiegu dochodzi do zwiększonego przepływu krwi, poprawy mikrokrążenia oraz redukcji stanów zapalnych i obrzęków. INDIBA ma szerokie zastosowanie i może zostać wdrożona jako element rekonwalescencji po urazach mięśni i stawów, przy zwiększonym napięciu mięśniowym, przy problemach bólowych, przy terapii blizn, problemach z nietrzymaniem moczu, do rewitalizacji pochwy oraz w zabiegach beauty. Zastosowanie technologii INDIBA pomaga w redukcji bólu i działa rozluźniająco na tkanki mięśniowe, wpływa na poprawę elastyczności, mobilności oraz estetyki blizn, stymuluje procesy gojenia i regeneracji skóry. Jest to bezbolesna i nieinwazyjna metoda, która może być także stosowana u dzieci i młodzieży. Przeciwwskazaniem do zabiegu jest ciąża, rozruszniki serca, implanty elektroniczne, a także zakrzepowe zapalenie żył.

Najczęstsze pytania

Co może być przyczyną suchości pochwy?
Najczęstsze przyczyny suchości pochwy u kobiet mogą obejmować: zmiany hormonalne, stosowanie leków, w tym leki antyhistaminowe, antydepresanty czy przeciwbólowe. Na niski poziom nawilżenia pochwy ma wpływ stres, choroby autoimmunologiczne, leczenie onkologiczne, niewłaściwa higiena, nadużywanie alkoholu i papierosów oraz zaburzenia hormonalne.
Czy leczenie suchości pochwy technologią INDIBA jest bolesne?
Terapia w dolegliwości jaką jest suchość pochwy przy użyciu technologii INDIBA nie jest bolesna. Dbamy o komfort pacjentki i stosujemy odpowiednie parametry terapii. W większości przypadków pacjentki odczuwają jedynie delikatne ciepło. Terapia ta jest komfortowa i bezpieczna.

Umów się na konsultację i sprawdź, jak możemy pomóc Tobie lub Twoim bliskim