Dla dorosłych | Podolog

Konsultacja i terapia stóp

Podolog to specjalista zajmujący się diagnostyką, leczeniem i profilaktyką schorzeń oraz zaburzeń stóp. Zajmuje się diagnozowaniem problemów skórnych, paznokciowych oraz biomechanicznych stóp. Podolog może wykonywać wiele zabiegów m.in. takich jak: opracowanie i obcięcie paznokci, usuwanie modzeli, pedicure leczniczy, usuwanie odcisków, usuwanie brodawek, leczenie paznokci wrastających i wkręcających, leczenie grzybicy paznokci, leczenie pękających pięt.

Ikona gwiazdy Ikona gwiazdy Ikona gwiazdy Ikona gwiazdy Ikona gwiazdy
Średnia ocena
4,95

Pozwól nam zadbać o twoje stopy, aby były zdrowe, piękne i gotowe na każdą przygodę!

Na czym polega?

Podologia to dziedzina zajmująca się diagnozowaniem, leczeniem i zapobieganiem problemom zdrowotnym związanym ze stopami. Terapię prowadzi podolog, który skupia się na zdrowiu stóp.

Przeprowadzając kompleksową diagnozę stóp, uwzględniając aspekty anatomii, biomechaniki i ogólnego rozwoju. Ocena może obejmować analizę chodu, postawy ciała, struktury stóp i paznokci oraz ewentualnych problemy deformacyjnych stóp. Mogą to być takie kwestie jak płaskostopie, koślawość, paluch koślawy czy wrastające paznokcie, choroby skórne, choroby paznokci. Terapia u podologa obejmuje zabiegi na stopach oraz wskazówki dotyczące prawidłowej pielęgnacji oraz zaleceń dotyczących noszenia odpowiedniego obuwia. Wizyty u podologa mogą zapewnić zdrowie stóp oraz zapobiegać potencjalnym problemom, które mogą wpływają na zdrowie i jakość życia. 

Zapisy

Booksy lub tel. 660 620 200

Cennik usług

Pedicure leczniczy
od 180 zł
Pedicure leczniczy + malowanie
200 zł
Pedicure leczniczy + hybryda
200 zł
Terapia pękajacych pięt
od 160 zł
Usunięcie wrastającego paznokcia
od 120 zł
Usunięcie odcisku
od 100 zł
Usunięcie modzela
od 100 zł
Terapia brodawek
od 120 zł
Obcięcie paznokci
od 110 zł
Obcięcie paznokci zmienionych chorobowo
od 150 zł
Zasady rezerwacji wizyt

REGULAMIN

Zostaliśmy poinformowani i przyjmujemy do wiadomości, że:

 1. Centrum Terapii Agnieszki Świątek może odstąpić od umowy o realizacji zajęć indywidualnych w sytuacji: a) Co najmniej dwukrotnego niestawienia się przez dziecko na wyznaczone terminy zajęć bez uprzedniego powiadomienia przez rodzica o nieobecności b) nierealizowania zaleceń terapeuty c) niestosowania się co do innych ustaleń z terapeutą w szczególności dotyczących informowania terapeuty o zmianach stanu funkcjonowania dziecka, zmianach w grafiku zajęć dziecka itp. d) niewnoszenia terminowych opłat za uczestnictwo dziecka w indywidualnych zajęciach.
 2. Zajęcia indywidualne mają charakter wspomagający rozwój dziecka.
 3. Rodzice/opiekunowie są zobowiązani udzielić terapeucie wszelkich niezbędnych informacji na temat zdrowia, rozwoju psychomotorycznego i sytuacji środowiskowej dziecka.
 4. Za bezpieczeństwo dziecka oczekującego na zajęcia odpowiadają rodzice/opiekunowie.
 5. Terapeuta ma prawo odmówić prowadzenia terapii chorego dziecka ze względu na zagrożenie dla zdrowia własnego i pozostałych pacjentów.
 6. Rodzice /opiekunowie zobowiązują się odbierać dziecko w ustalonym czasie po zakończeniu terapii.
 7. Terapeuci nie ponoszą odpowiedzialności za dzieci nieodebrane przez rodziców/opiekunów po zakończeniu terapii.
 8. W przypadku spóźnienia się dziecka na zajęcia, terapeuta nie ma obowiązku ich przedłużenia.
 9. Odpłatność za zajęcia cykliczne uiszcza się z góry za cały miesiąc w pierwszym tygodniu każdego miesiąca w/g cennika zajęć gotówką, kartą w recepcji lub na konto: 72 1090 1883 0000 0001 1397 2430 Pro-Gym Agnieszka Świątek . W tytule przelewu należy wpisać imię i nazwisko dziecka ora za jaki okres opłata jest wnoszona. W przypadku nieuregulowania płatności w terminie, Gabinet ma prawo odmówić przeprowadzenia zajęć.
 10. Rodzic ma obowiązek na początku miesiąca zgłosić terapeucie planowane nieobecności dziecka (planowane wyjazdy, urlopy) i uzgodnić z terapeutą ewentualne przesunięcie zajęć.
 11. W przypadku niemożności uzgodnienia zastępczych terminów kwota wpłaty zostanie pomniejszona o pełną wartość zajęć zgłoszonych jako odwołane.
 12. W Centrum Terapii Agnieszki Świątek w pomieszczeniach, których odbywają się zajęcia terapeutyczne, na korytarzach, schodach są zainstalowane kamery, jako narzędzie niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa uczestników terapii i pracowników, osób współpracujących z Centrum. Obszary objęte monitoringiem są oznakowane w sposób niebudzący wątpliwości. Urządzenia rejestrują jedynie obraz, z wyłączeniem rejestracji dźwięku.

Zasady rozliczeń w przypadku odwoływania zajęć:

 1. rodzic ma prawo odwołać zajęcia bez ponoszenia opłat nie później niż do godz. 18.00 dnia poprzedzającego terapie, telefonicznie , najlepiej jednak przez sms na nr: 733 383 883. Opłata za zajęcia odwołane w dniu terapii nie podlega zwrotowi
 2. częste odwoływanie cyklicznie zaplanowanych wizyt skutkuje utratą stałego terminu zajęć terapeutycznych
 3. przypadki zdarzeń losowych uniemożliwiających udział dziecka w zajęciach będą rozpatrywane indywidualnie.

Centrum Terapii Agnieszki Świątek zapewnia:

 • Niezbędne pomoce edukacyjne do prowadzenia zajęć indywidualnych na terenie tutejszego Gabinetu.
 • Przekazywanie informacji zwrotnych na temat przebiegu zajęć (jeśli jest to wskazane w obecności dziecka).
 • Przekazanie zaleceń wraz z instruktażem dla rodziców i innych osób pracujących z dzieckiem (jeśli jest to spotkanie poza zajęciami indywidualnymi z dzieckiem, wizyta taka jest dodatkowo odpłatna).
 • Na prośbę placówki, pod opieką której znajduje się dziecko i za zgodą rodziców omawianie z nauczycielem / terapeutą aktualnego stanu funkcjonowania dziecka.
 • Na prośbę rodziców pisanie opinii (w zależności od zakresu opinii świadczenie zawsze jest dodatkowo odpłatne).
 • Doraźne konsultacje telefoniczne dotyczące realizacji zaleceń terapeutycznych.
 • Badania diagnostyczne dziecka ( diagnoza SI, diagnoza logopedyczna) są wykonywane poza zajęciami i są dodatkowo odpłatne.

 

Dlaczego warto?

 • zadbasz o zdrowie swoich stóp
 • otrzymasz cenną wiedzę na temat prawidłowej pielęgnacji stóp
 • unikniesz bolesnych dolegliwości i ograniczeń w codziennym życiu
 • uzyskasz fachową pomoc i terapię podologiczną
 • dowiesz się jakie kosmetyki stosować dla zdrowia i komfortu swoich stóp

Nasi specjaliści

Jak przygotować się do wizyty?

 • zadbasz o zdrowie swoich stóp
 • otrzymasz cenną wiedzę na temat prawidłowej pielęgnacji stóp
 • unikniesz bolesnych dolegliwości i ograniczeń w codziennym życiu
 • uzyskasz fachową pomoc i terapię podologiczną
 • dowiesz się jakie kosmetyki stosować dla zdrowia i komfortu swoich stóp

Najczęstsze pytania

Czy noszenie wysokich obcasów może przyczynić się do problemów ze stopami?
Tak, noszenie wysokich obcasów może przyczynić się do problemów ze stopami. Wysokie obcasy przenoszą większość ciężaru ciała na przednią część stóp, co może prowadzić do nadmiernego nacisku i zwiększonego obciążenia palców, zwłaszcza na paluchy, które może powodować deformacje, takie jak paluch koślawy. Obcasy zmieniają również naturalny kształt i biomechanikę stóp, co wpływa na ich stabilność i równowagę. Zwiększa to ryzyko skręceń, kontuzji i bólu. Niewygodne obuwie może przyczyniać się do powstawania otarć, odcisków i modzeli, bólu i dyskomfortu. Najlepiej zrezygnować z takiego obuwia lub używać sporadycznie na eleganckie spotkania.
Jakie są znaki ostrzegawcze, że powinienem/mam udać się do podologa?
Warto skonsultować się z podologiem jeśli odczuwasz regularny ból lub dyskomfort w obrębie stóp, często powstają ci odciski lub modzele, wrastają ci paznokcie w skórę i powodują ból, zaczerwienienie czy stan zapalny, zauważasz niepokojące zmiany skórne na stopach, takie jak owrzodzenia, zgrubienia, wykwity czy zaczerwienienia, zauważasz zmiany kształtu, koloru, struktury paznokci, jeśli masz problemy skórne na stopach, takie jak grzybica, brodawki czy wysypki, warto skonsultować się z podologiem, aby dostosować odpowiednie leczenie.
Czy mogę wykonywać regularny pedicure u kosmetyczki, czy powinienem/mam korzystać z usług podologa?
To zależy od stanu zdrowia stóp oraz celu, jaki chcesz osiągnąć dzięki pedicure. Kosmetyczki zajmują się przede wszystkim estetyką paznokci i skóry na stopach.Podolog jest specjalistą w dziedzinie zdrowia stóp i może dostosować terapię lub leczenie do Twoich indywidualnych potrzeb. Jeśli masz jakieś problemy zdrowotne związane ze stopami, takie jak wrastające paznokcie, grzybica, odciski czy modzele, zaleca się skonsultowanie się z podologiem, który wykona pedicure leczniczy. Jest to specjalistyczny zabieg, który ma na celu poprawę zdrowia stóp.

Umów się na konsultację i sprawdź, jak możemy pomóc Tobie lub Twoim bliskim