O centrum

Centrum Terapii Agnieszki
Świątek

Z pasji do fizjoterapii dzieci i chęci wpierania ich prawidłowego rozwoju stworzyłam kompleksowe centrum terapii, w którym dzisiaj udzielamy pomocy i wspieramy osoby w każdym wieku.

Jakie były początki?  

1996
Przedszkole specjalne w Olsztynie

Swoją pracę fizjoterapeutyczną rozpoczęłam od pracy w przedszkolu specjalnym w Olsztynie, była to dla mnie szkoła życia. W przedszkolu przebywały dzieci w wieku od 3 do 12 lat. Dotknięte były wadami wrodzonymi, mózgowym porażeniem dziecięcym, sporo było dzieci upośledzonych w stopniu głębokim, dzieci z małogłowiem i autyzmem. Poznałam tam panią Teresę Stefanowicz, która jako pierwsza w Polsce ukończyła kurs NDT-Bobath. To ona zainspirowała mnie do pracy z dziećmi tą metodą.

2010
Założenie PRO-GYM

W 2010 uruchomiłam własną działalność i stworzyłam firmę PRO-GYM Agnieszka Świątek. Pracowałam z dziećmi z wadami postawy i niemowlętami. Rozpoczęłam okres intensywnego rozwoju terapeutycznego. Zaczynając od nauki masażu Shantala, przez kurs NDT-Bobath rozszerzając spektrum moich zainteresowań o integrację sensoryczną.

2011-2018
Terapia Integracji Sensorycznej

W 2011 uzyskałam uprawnienia terapeuty Integracji Sensorycznej do diagnozowania i prowadzenia terapii Integracji Sensorycznej. W tym czasie intensywnie pracowałam z niemowlętami, dziećmi z wadami postawy i diagnozowałam oraz prowadziłam terapię integracji sensorycznej. Współpracowałam z przedszkolami, żłobkami oraz placówkami medycznymi. Udzielałam się w Ogólnopolskich Tygodniach Bezpłatnych Konsultacji SI organizowanych przez PSTIS. Zaczęłam pojawiać się jako ekspert fizjoterapii pediatrycznej w “Pytaniu na śniadanie”, pisałam też liczne artykuły na łamach prasy, m.in. Dobra Mama.

Od około 2015 zaczęłam współpracować z innymi terapeutami i z firmy jednoosobowej powstało Centrum Rozwoju Dziecka “Kangurek”. Już wtedy zależało mi na stworzeniu miejsca, gdzie mały pacjent otrzyma holistyczne wsparcie w rozwoju.

Wystąpienia TV

Miałam przyjemność wystąpić w programach:

2019-2021
Fizjoterapia uroginekologiczna, urologiczna

Pracując z niemowlętami i małymi dziećmi często rozmawiałam z mamami i słyszałam jak martwią się swoim zdrowiem, samopoczuciem i różnymi dolegliwościami związanymi z ciążą i porodem. Rozpoczęłam wieloletnią ścieżkę szkoleniową z zakresu urofizjoterapii i dzisiaj jestem certyfikowanym fizjoterapeutą uroginekologicznym i pomagam kobietom, mężczyznom oraz dzieciom. Przygotowuję kobiety do ciąży, wspieram w czasie ciąży i po porodzie, w okresie menopauzy, przed i po operacjach ginekologicznych. Pomagam mężczyznom borykającym się z nietrzymaniem moczu, bolesnym współżyciem i innymi dysfunkcjami w obrębie dna miednicy i układu moczowo-płciowego. Pomagam również w problemach urologicznych małym pacjentom. W swojej praktyce łączę diagnostykę USG, Phenix Liberty, pracę manualną i technologię INDIBA. 

Dziś
Dziś

“Kangurek” to dzisiaj Centrum Terapii Agnieszki Światek, z zespołem terapetów, z Niepubliczną Poradnią Psychologiczno Pedagogiczną, z nowa przyjazną i dobrze dostępną lokalizacją w Józefowie z dużym parkingiem. Centrum terapii to gabinety wyposażone w nowoczesny sprzęt oraz ludzie - znakomici terapeuci z zakresu fizjoterapii, logopedii, psychologii i dietetyki.

Agnieszka Świątek

Z wykształcenia jestem fizjoterapeutą, pedagogiem, terapeutą Integracji Sensorycznej oraz certyfikowanym terapeutą uroginekologicznym. Od wielu lat szkolę się intensywnie, aby zapewnić swoim pacjentom odpowiednią terapię i pracę zgodną z najnowszymi osiągnięciami medycznymi. Dbam również o wprowadzanie i stosowanie najnowocześniejszego sprzętu do terapii i diagnozy pacjentów.

Z pasji do ciała człowieka i chęci wsparcia jego prawidłowego i holistycznego rozwoju, stworzyłam kompleksowe centrum terapii, gdzie człowiek w każdym wieku uzyska wsparcie i pomoc jakiej potrzebuje. Poznaj mój zespół.

Nasi specjaliści