KANGUREK

Terapia wad podstawy u dzieci – Warszawa

terapia-wad-postawy-u-dzieci Siedzący tryb życia, brak aktywności fizycznej, ale też zaburzenia o podłożu genetycznym, skutki przebytych chorób czy wrodzonych wad są efektem nieprawidłowej postawy ciała u dziecka. Problem dotyka wielu młodych pacjentów, a nieleczony pod okiem specjalisty może się utrwalać i dokuczać dorosłemu przez całe jego życie. Wiemy, że jako rodzic czy opiekun chcesz temu zapobiec, dlatego szukasz fizjoterapeuty specjalizującego się w rozpoznawaniu oraz terapii wad postawy u dzieci. W Warszawie jest to nasze centrum terapii Agnieszki Świątek, stworzone z myślą o najmłodszych. Naszymi pacjentami są dzieci i młodzież, u których zdiagnozowano popularne i mniej typowe wady postawy kwalifikujące się do rehabilitacji. Zajmujemy się takimi wadami postawy, jak:

 • skolioza,
 • lordoza lędźwiowa,
 • kifoza piersiowa,
 • plecy płaskie,
 • koślawe kolana,
 • stopy płaskie, szpotawe, koślawe.

Jeśli Twoje dziecko ma problemy z prawidłowym rozwojem i postawą ciała, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Na tym etapie można zrobić dla syna lub córki jeszcze całkiem sporo, aby pozbyć się złych nawyków i wdrożenie rehabilitacji mającej na celu odwrócenie zmian i zapobieżenie im w przyszłości. W Warszawie dostępna jest specjalistyczna terapia wad podstawy u dzieci, która obejmuje diagnostykę, terapię i regularne kontrole. Nasza oferta obejmuje zarówno terapię wad postawy, jak i innych zaburzeń związanych z poruszaniem się.

Wsparcie najmłodszych – terapia wad postawy u dzieci

Terapia wad podstawy u dzieci Warszawa to nowoczesne metody, które wpływają na prawidłowy rozwój całego ciała oraz zwiększenie jego sprawności. W zależności od indywidualnych potrzeb dziecka, stosujemy różne techniki:

 • Terapia manualna,
 • NBT-Bobath,
 • Kinezyterapia,
 • Kompleksowa terapia wg koncepcji FITS,
 • Trójwymiarowa Korekcja Skolioz wg i Manualna Terapia Stóp.

Nasz zespół składa się z wykwalifikowanych specjalistów, którzy posiadają duże doświadczenie w leczeniu dzieci z wadami podstawy ciała oraz kwalifikacje do pracy konkretnymi technikami. Dzięki temu, że indywidualnie dobierają metody terapii do każdego dziecka, są w stanie osiągnąć oczekiwane rezultaty – korekcję istniejących zaburzeń statyki ciała, przyjmowania postawy skorygowanej, rozciągania, wzmacniania mięśni, poprawę koordynacji nerwowo-mięśniowej. Fizjoterapia w tym przypadku pozwala też na pozbycie się bólu i dyskomfortu, jeśli towarzyszą one dziecku np. podczas siedzenia w szkole czy długiego odrabiania lekcji.

Ponadto, chętnie pomożemy Ci w doborze odpowiedniego obuwia oraz korekcyjnych wkładek ortopedycznych. Wiemy, że odpowiednia pielęgnacja i wsparcie są kluczowe dla skuteczności terapii, dlatego też będziemy Cię edukować na temat tego, jak dbać o rozwój postawy ciała Twojego dziecka.