KANGUREK

Terapia blizn – Warszawa

terapia-blizn-warszawa Jeśli masz blizny, które Ci przeszkadzają lub powodują kompleksy, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. W Warszawie dostępna jest specjalistyczna terapia blizn, która pozwala na ich zmniejszenie lub całkowite zniwelowanie. Nasza oferta obejmuje zarówno terapię blizn pooperacyjnych, jak i tych powstałych w wyniku urazów czy oparzeń. Trzeba przy tym zaznaczyć, że terapia to nie tylko poprawa estetyki, lecz często również działanie dla zdrowia. Pomaga w uniknięciu późniejszych powikłań, jak również przywracaniu funkcjonalności tkanek w tym obszarze.

Terapia blizn w Warszawie jest wykonywana z wykorzystaniem nowoczesnych metod fizjoterapeutycznych, które pozwalają na zmniejszenie widoczności blizn oraz poprawę ich koloru i wyglądu. W zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta, stosujemy różne techniki. Zależą one od wielu czynników przede wszystkim oceny tkanek. Wykonujemy ją na pierwszej konsultacji w gabinecie, biorąc pod uwagę ogólną masę blizny, konsystencję tkanek, elastyczność i strukturę blizny, aktywność i wrażliwość na bodźce.

Dla kogo jest terapia blizn?

  • dla osób po zabiegach chirurgicznych,
  • dla osób po zabiegach ortopedycznych,
  • dla kobiet po cesarskim cięciu,
  • dla kobiet po mastektomii,
  • dla osób po urazach, ranach i oparzeniach.

Specjalistyczna terapia blizn w Warszawie – fizjoterapeuci

Nasz zespół składa się z wykwalifikowanych specjalistów, którzy posiadają duże doświadczenie w leczeniu blizn. Dzięki temu, że indywidualnie dobierają metody terapii do każdego pacjenta, są w stanie osiągnąć dobre efekty mobilizacji blizn. Skóra w okolicy staje się bardziej elastyczna i dzięki temu jest lepiej chroniona przed rozchodzeniem się.

Jeśli masz blizny, które Ci przeszkadzają, skontaktuj się z nami. Przeprowadzimy konsultację i przedstawimy dostępne rozwiązania, w tym terapię manualną, mobilizację poprawiającą ukrwienie, kinesiotaping, drenaż. Zależy nam na tym, aby indywidualnie dopasowywać zabiegi i plany terapeutyczne do naszych pacjentów. Dlatego, jeśli oczekujesz spersonalizowanego podejścia, umów konsultację w naszym centrum.

Oprócz działań bezpośrednich z pacjentem w gabinecie, prowadzimy jeszcze działalność edukacyjną. Odpowiemy na Twoje pytania, wyjaśnimy, jakie jest ryzyko związane z posiadaniem blizn, a także doradzimy sposoby wsparcia leczenia, poprzez opatrunki żelowe, maści na blizny czy silikonowe plastry.