Diagnostyka i fizjoterapia niemowląt, NDT-Bobath, Vojta, pielęgnacja.
Cena:
Metoda usprawniania wg koncepcji NDT-Bobath obejmuje wpływanie na napięcie mięśni poprzez obniżanie napięcia wzmożonego i podwyższanie obniżonego, hamowanie nieprawidłowych odruchów oraz wyzwalanie ruchów w formie zbliżonej do prawidłowych, a także wykorzystywanie i utrwalanie zdobytych umiejętności ruchowych w codziennych czynnościach. Terapeuta ćwiczy całe ciało dziecka, a nie porusza wybranymi kończynami, dzięki czemu dostarcza odpowiednich doznań czuciowych i ruchowych, a dziecko jest dynamicznie aktywizowane. Terapia metodą NDT-Bobath jest bezbolesna. Ćwiczenia połączone są z zabawą, dzięki czemu są interesujące dla małego pacjenta. Metoda zakłada współpracę z rodzicami oraz włączenie w usprawnianie codziennych zabiegów pielęgnacyjnych, takich jak ubieranie, rozbieranie, karmienie i noszenie dziecka.
Dla kogo: dzieci z dysfunkcją ośrodkowego układu nerwowego (OUN), w tym z mózgowym porażeniem dziecięcym (MPDz).
Cel: terapia ma pomóc dziecku we wszechstronnym rozwoju, aby mogło uzyskać niezależność w życiu i wykorzystać swoje możliwości na ile pozwala istniejące dysfunkcje.
Rodzaj zajęć: indywidualne
Czas trwania: 45 min
Cena:
Diagnostyka i fizjoterapia: terapia manualna, FITS, skoliozy, wady postawy, schorzenia neurologiczne oraz inne choroby ośrodkowego układu nerwowego.
Cena:
Usprawnianie funkcji kończyny górnej m.in. poprzez dostarczanie dziecku wrażeń dotykowych przez poznawanie różnych kształtów, struktur, faktur materiałów oraz ich rozróżniania, usprawnianie tzw. małej motoryki, czyli precyzyjnych ruchów dłoni i palców, ćwiczenia prawidłowego chwytu narzędzi pisarskich, uczenie zdolności skupienia uwagi, patrzenia, wzmacnianie koncentracji, poprawę koordynacji wzrokowo-ruchowej.
Cena:
Trójpłaszczyznowa, manualna terapia stóp na neurofizjologicznych podstawach wg. Barbary Zukunft-Huber
Terapia oparta jest na funkcjonalnym rozwoju stopy w pierwszym roku życia dziecka oraz na zasadach terapii manualnej. Zasady tej terapii tworzą podstawę do wczesnego diagnozowania i wczesnego leczenia nieprawidłowego ustawienia stopy min. stopy przywiedzeniowo-serpentynowej, stopy końsko-szpotawej, stopy koślawej, płaskostopia. W terapii wykorzystuje się specjalne manualne techniki mobilizacyjne i rozciągające wraz z funkcjonalnym bandażowaniem.
Rodzaj zajęć: indywidualne
Czas trwania: 45 min
Cena:
Badanie, wycisk stóp i wykonanie wkładek (45 min)
Cena:
Badanie, odbiór gotowych wkładek (45 min)
Cena:
Cena:
Integracja sensoryczna (SI) to płynne i skoordynowane działanie połączone z odpowiednią interpretacją informacji pozyskiwanych przez zmysł wzroku, słuchu, dotyku i równowagi do celowego działania. Terapia integracji sensorycznej polega na wykonywaniu aktywności, które pobudzają i stymulują u dzieci wszystkie zmysły.
Dla kogo: dzieci z diagnozą integracji sensorycznej.
Cel: wyrównanie deficytów w zakresie odbierania lub przetwarzania bodźców sensorycznych.
Rodzaj zajęć: indywidualne
Czas trwania: 45 min
Diagnoza integracji sensorycznej (SI) polega na kompleksowych badaniach dziecka oraz na jego obserwacji w spontanicznej aktywności i sytuacjach zadaniowych. Przed postawieniem diagnozy, wykwalifikowany terapeuta SI przeprowadza wywiad z rodzicami, którzy następnie wypełniają stosowne kwestionariusze, a także przeprowadza próby kliniczne i testy kalifornijskie u dzieci, dzięki którym może ocenić poziom integracji zmysłów.
Dla kogo: dzieci mające problemy z samoobsługą, koncentracją, pisaniem, mówieniem, orientacją w przestrzeni, koordynacją obustronną i wzrokowo-ruchową, trudnościami w uczeniu się i w kontaktach z rówieśnikami.
Cel: postawienie trafnej diagnozy i przygotowanie indywidualnej terapii integracji sensorycznej.
Rodzaj zajęć: indywidualne
Czas trwania: od 2 do 4 spotkań po 45 min (w zależności od potrzeby)
Cena:
Rodzice i nauczyciele obserwują dzieci, które w ich ocenie zachowują się tak, jakby miały problemy ze słyszeniem. Podstawowe badania często nie wykrywają żadnych zaburzeń, a mimo to dzieci mają trudności z koncentracją uwagi słuchowej i rozumieniem tego co się do nich mówi, szczególnie w hałasie. Zgłoś się jeśli Twoje dziecko ma trudności:
Terapia logopedyczna obejmuje szereg działań ukierunkowanych na usunięcie wszelkich zakłóceń procesu porozumiewania się, w tym m.in.: ćwiczenia oddechowe, fonacyjne, artykulacyjne, słuchowe, masaż logopedyczny, komunikację alternatywną i wspomagającą. Terapia poprzedzona jest diagnozą postawioną na podstawie wywiadu z rodzicami, sprawdzeniem nadawania i rozumienia mowy, oceną budowy i sprawności aparatu artykulacyjnego, oceną artykulacji i wybranych czynności fizjologicznych w obrębie narządu mowy (połykanie, oddychanie, fonacja, odgryzanie, gryzienie i żucie) oraz orientacyjnym i fonematycznym badaniem słuchu.
Dla kogo: terapia dla dzieci z wadami artykulacyjnych, opóźnieniem rozwoju mowy, niepłynnością mówienia, trudnością w logicznym i prawidłowym budowaniu zdań, jąkaniem, zaburzeniami mowy towarzyszącymi niepełnosprawności intelektualnej, autyzmowi, Zespołowi Aspergera, z rozszczepem.
Cel: rozwój, kształtowanie i doskonalenie mowy, usuwanie różnego rodzaju wad i zaburzeń, nauczanie mowy (mówienia i rozumienia) w wypadku jej braku lub utraty, usuwanie zaburzeń głosu, usuwanie trudności w czytaniu i pisaniu.
Rodzaj zajęć: indywidualne
Czas trwania: 45 min
Cena:
Konsultacje to wstępne spotkania z psychologiem, które pomogą określić podstawowe trudności osoby zgłaszającej się i jakiego rodzaju zmianę chciałaby uzyskać. Konsultacja pomaga też ustalić zakres, w jakim jest to możliwe, i najlepszą formę pomocy dla określonego rodzaju trudności. Specjalista wstępnie zdiagnozuje, z czego trudność może wynikać, a jeśli to będzie konieczne, pokieruje do innych specjalistów, aby dokonać kompleksowej diagnozy przyczyny problemów. Konsultacja psychologiczna może być wstępem do pełnej diagnozy psychologicznej.
Prowadzimy konsultacje pod kątem: zaburzeń rozwoju poznawczego, zaburzeń zachowania i emocji, problemów adaptacyjnych, trudności wychowawczych, trudności szkolnych oceny funkcjonalnej (dzieci od 6 miesiąca życia, dzieci w wieku przedszkolnym, szkolnym i młodzieży) oraz wspierania prawidłowego rozwoju i funkcjonowania.
Czas trwania: 60 min
Cena:
Pierwsze spotkanie obejmuje: analizę składu ciała, szczegółowy wywiad, ocenę sposobu żywienia, korektę błędów żywieniowych. Po pierwszej wizycie pacjent otrzymuje zalecenia żywieniowe. Na podstawie zebranych informacji dopasowujemy indywidualny plan żywieniowy.
Cena:
Zmiany zwyrodnieniowe, urazy, choroby, złamania, przeciążenia – to dolegliwości, które dotyczą osób w każdym wieku. Ortopeda z Centrum Terapii Kangurek w Józefowie zajmuje się diagnozowaniem oraz we współpracy z fizjoterapeutą leczeniem szeroko pojętych zaburzeń związanych z budową i funkcjonowaniem narządów ruchu. Najczęściej dolegliwości pojawiają się w obrębie kręgosłupa, bioder, kolan, miednicy, nadgarstków, stawu skokowego czy stopy. Schorzenia, z którymi warto wybrać się do takiego specjalisty, mogą być zarówno wrodzone, jak i nabyte. W zakresie tej dziedziny medycyny znajduje się również profilaktyka – dlatego na regularne wizyty u lekarza często decydują się sportowcy oraz inne osoby szczególnie narażone na kontuzje.
Z jakimi schorzeniami zwrócić się do ortopedy bądź fizjoterapeuty?
W celu opracowania metody leczenia często niezbędne jest wykonanie USG danych narządów. Na ich podstawie ortopeda jest w stanie zaproponować techniki mające na celu zlikwidowanie bólu oraz chorób.
Pomagamy także dzieciom z problemami złamań, skręceń i zwichnięć stawowych. Mamy doświadczenie w prowadzeniu terapii dzieci z idiopatycznym zapaleniem stawów i jałową martwicą kości.
Czas trwania: ok. 15 minut
Cena: