KANGUREK

Leczenie nietrzymania moczu – Warszawa

leczenie-nietrzymania-moczu-warszawa Nietrzymanie moczu to problem, który dotyka wielu osób, zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Jednak spora grupa może podjąć terapię i zdecydować się na leczenie nietrzymania moczu w Warszawie z wykorzystaniem metod fizjoterapeutycznych. W zależności od tego, co leży u podłoża problemu i jaki jest jego przebieg, dobiera się odpowiednią formę terapii. Jednym z jej elementów jest właśnie fizjoterapia.

Zazwyczaj terapia ma na celu wzmocnienie mięśni dna macicy. Jeżeli problem jest bardziej zaawansowany i u kobiet związany z wypadaniem narządu, wówczas konieczna okazuje się konsultacja chirurgiczna. W innych przypadkach ćwiczenia pomagają w poprawie elastyczności, mobilności tkanek, a jeśli są wykonywane po zabiegach, w szybszej regeneracji. Oczywiście ważne jest współpracowanie z dobrym, wykwalifikowanym i doświadczonym w temacie fizjoterapeutą. Znajdziesz go w naszym centrum terapeutycznym.

Czym jest nietrzymanie moczu?

Samo nietrzymanie moczu jest zaburzeniem anatomiczno-funkcjonalnym i wiąże się z mimowolnym opróżnianiem pęcherza – całościowo lub częściowo. Choć bywa kojarzona głównie z chorobami geriatrycznymi lub ginekologicznymi, to w praktyce może dotykać osób w każdym wieku. Zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Wyróżniamy nietrzymanie moczu wysiłkowe oraz nietrzymanie z naglącym parciem.

Nasze zabiegi są dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta, a ich celem jest poprawa jego komfortu życia i zwiększenie samodzielności. W trakcie leczenia stosujemy różne metody, takie jak: terapia manualna, trening mięśni dna miednicy czy też programy treningowe do wykonywania w domu. Bardzo ważny jest dla nas aspekt edukacyjny, stąd uświadamianie pacjentów i przygotowywanie ich do pracy własnej poza gabinetem. To rozsądne dla wzmocnienia, ale też podtrzymania efektów terapii.

Fizjoterapeuci leczący zaburzenia nietrzymania moczu

Nasz zespół składa się z doświadczonych specjalistów, którzy posiadają odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie w leczeniu nietrzymania moczu w Warszawie. Dzięki temu jesteśmy w stanie pomóc pacjentom z różnymi rodzajami nietrzymania moczu, takimi jak: nietrzymanie moczu typu wysiłkowego, nietrzymanie moczu w wyniku przebytych porodów czy też nietrzymanie moczu jako skutek uboczny licznych chorób, w tym Parkinsona.

Naszą ofertę kierujemy do osób w różnym wieku, zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Jeżeli problem dotyczy również Ciebie, skontaktuj się celem umówienia wizyty i konsultacji fizjoterapeutycznej.