KANGUREK

Fizjoterapia

dobry-fizjoterapeuta-warszawa Zadaniem fizjoterapii jest utrzymywanie, rozwijanie i przywracanie zdolności ruchowych człowieka. Fizjoterapia wykorzystuje ruch oraz inne czynniki fizyczne w celach terapeutycznych, poprawy sprawności ruchowej organizmu, łagodzenia dolegliwości bólowych.

Decydując się na rozpoczęcie terapii chcemy, aby czuwał nad nami dobry fizjoterapeuta. Osoba o odpowiednich kwalifikacjach i bogatym doświadczeniu zawodowym. Z takimi terapeutami współpracuje Centrum Terapii Agnieszki Świątek. Specjalizujemy się w terapii manualnej i metodzie FITS.

Terapia manualna

Terapia manualna to metoda fizjoterapii wykorzystująca cały wachlarz technik, chwytów i pozycji ułożeniowych pacjenta. Terapia jest ukierunkowana przede wszystkim na odwracalne zmiany funkcjonalne. Jej celem jest pomoc w odzyskaniu zakresu ruchu w stawie i redukcja dolegliwości zgłaszanych przez pacjenta.

Terapia manualna jest polecana u osób, które skarzą się m.in. na: bóle mięśni, migreny i zawroty głowy, rwę kulszową, dyskopatię, bóle karku, zablokowania czynnościowe stawów, zmiany przeciążeniowe kręgosłupa, bóle napięciowe tułowia i głowy.

FITS

FITS to stosunkowo nowa metoda, która powstała na potrzeby diagnostyki i terapii u dzieci wad postawy, ze skoliozą i chorobą Scheuermanna. Metoda FITS posiada spójna koncepcję uwzględniającą zasady leczenia dystansu mięśniowo-powięziowego. Praca z pacjentem rozpoczyna się od poprawy czucia głębokiego i relaksacji hipertonicznych mięśni, a następnie wzmocnienia wyhamowanych mięśni, aż do uzyskania najlepszych warunków do wykonania wzorców korekcyjnych.

Fizjoterapia metodą FITS obejmuje 3 etapy:

  1. Badanie i uświadomienie pacjenta.
  2. Przygotowanie do korekcji.
  3. Trójpłaszczyznową korekcję.

Fizjoterapia – Warszawa i okolica

Fizjoterapia zajmuje ważne miejsce w ofercie Centrum Terapii Agnieszki Świątek. Naszą pomoc kierujemy do Pacjentów z terenu Warszawy i okolicy, osób borykających się z dolegliwościami wynikającymi ze schorzeń neurologicznych, schorzeń układu nerwowo-mięśniowo-szkieletowego, schorzeń układu sercowo-naczyniowego oraz schorzeń układu oddechowego. Aktywnie wspieramy w powrocie do samodzielnego i niezależnego życia Pacjentów, którzy ucierpieli w wyniku wypadków i zdarzeń losowych. Nasz fizjoterapeuta dużo uwagi przywiązuje do diagnostyki i terapii skolioz i wad postawy u dzieci, młodzieży i osób dorosłych.

W razie pytań lub wątpliwości pozostajemy do dyspozycji.